Warte rozważenia: Bezpłomieniowe płyty gazowe

Udostępnij

Szukasz płyty gazowej, która nie ma płomieni? Nie jesteś pewien, którą płytę gazową wybrać? Stworzyliśmy zestawienie najlepszych płyt gazowych bezpłomieniowych. Zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością.

Ceramiczne bezpłomieniowe płyty gazowe posiadają palniki, które są ukryte pod szklaną powierzchnią. To świetne rozwiązanie do nowoczesnych i minimalistycznych kuchni. Warto zdecydować się na ich zakup. Jakie płyty gazowe bezpłomieniowe są najlepsze? W dzisiejszym poście przedstawimy kilka propozycji.

Spis treści.

  • Płyty gazowe bez płomieni - czy warto je kupić?
  • Polecamy bezpłomieniowe kuchenki gazowe SOLGAZ

Płyty gazowe bez płomieni - dlaczego warto je kupić?

Jesteś zdezorientowany między indukcyjnymi płytami gazowymi a bezpłomieniowymi? Jaka jest różnica między tymi dwoma opcjami? Najważniejszą różnicą jest to, że gaz bez płomieni i obs nie wymagają specjalnych naczyń do gotowania. Ta opcja oznacza, że nie musisz kupować nowych naczyń czy garnków, aby korzystać z tego typu kuchenki. Płyty gazowe, które nie mają płomieni stają się coraz bardziej popularne. Są one proste i łatwe do czyszczenia, ponieważ nie mają żadnych palników ani zakamarków.

Jak działa płyta gazowa bez płomieni? Ceramiczna powierzchnia skrywa palniki. To w nich następuje katalityczne spalanie gazu. Dzięki temu rozwiązaniu na meblach kuchennych nie pozostaje tłuszcz ani inne zanieczyszczenia. Mamy też mniej do czynienia z dwutlenkiem węgla, który powstaje podczas gotowania.

Bezpłomieniowa płyta gazowa ma wiele zalet. Dzięki niej można zmniejszyć zużycie gazu nawet o 50%. Kuchenka ta działa w sposób cykliczny, co oznacza, że gaz nie jest pobierany w momencie, gdy jest nagrzany do odpowiedniej temperatury. Dopiero gdy gaz jest potrzebny, rozpoczyna się pobór.

Dobre bezpłomieniowe płyty gazowe posiadają również zabezpieczenia, które zapewniają prawidłowe spalanie. Dotykowy panel sterowania steruje urządzeniem, dzięki czemu jego obsługa jest intuicyjna. Wystarczy wybrać palnik i moc grzania, która nas w danym momencie interesuje. Dla ułatwienia można również skorzystać z funkcji "Timer". Dzięki niej płyta grzewcza wyłącza się o ustalonej przez użytkownika godzinie.

W standardowej bezpłomieniowej kuchence gazowej dostępne są również kratki wentylacyjne. Tego typu element skutecznie wypiera opary. Kratkę można łatwo zdjąć i umyć w zmywarce.

Płytę gazową bezpłomieniową można podłączyć do każdego rodzaju gazu, nie tylko do sieci miejskiej, ale także do butli. Przed złożeniem zamówienia na bezpłomieniową płytę gazową poinformuj sprzedawcę, z jakiego źródła gazu korzystasz.

Polecane płyty gazowe bezpłomieniowe SOLGAZ.

Chcesz kupić niezawodną, wydajną bezpłomieniową płytę gazową? Bezpłomieniowa płyta gazowa GPC4+2 SOLGAZ to dobry wybór, jeśli zależy Ci na wysokiej jakości. Urządzenie posiada cztery palniki oraz dwa dodatkowe pola, zwane odkładami bezpłomieniowymi. Służą one przede wszystkim do utrzymywania ciepła. Do dyspozycji masz aż 9 poziomów mocy, dzięki czemu możesz dobrać odpowiednią moc do przygotowywanego dania. Urządzenie to posiada również możliwość pracy cyklicznej. Bezpłomieniowa płyta gazowa nie pobiera gazu w sposób ciągły, a jedynie wtedy, gdy jest on potrzebny. Modele z powyższej serii posiadają również funkcję "Timer", która umożliwia kontrolę rodzicielską. Przycisk blokujący gwarantuje, że dziecko nie włączy przypadkowo płyty grzewczej.

Mniejszą opcją jest kuchenka gazowa 3-palnikowa Solgaz GPC3+1. Seria ta posiada trzy palniki gazowe oraz wolne pole. Ta kuchenka gazowa do zabudowy najlepiej sprawdzi się w małych kuchniach. Model ten posiada te same 9 poziomów mocy co poprzedni model. Posiada również "Timer", przyciski blokady i cykle. Ceramiczne płyty gazowe są doskonałą alternatywą dla płyt indukcyjnych. Wykonanie płyty grzewczej jest doskonałe, dzięki czemu jest ona praktyczna i atrakcyjna. Bezpieczeństwo zwiększa zabezpieczenie przed ulatnianiem się gazu. Kuchenki gazowe są intuicyjnie sterowane i są preferowane do gotowania. Kuchenki gazowe do zabudowy to świetna opcja dla osób, które chcą maksymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń. Warto rozważyć zakup takiej kuchenki. Cała płyta gazowa jest niezawodna i można ją obsługiwać mechanicznymi pokrętłami. Takie płyty są coraz bardziej popularne, a niektóre modele wyglądają niemal jak płyta indukcyjna.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz