Jakie są podstawy działania garnków indukcyjnych?

Udostępnij

Płyty indukcyjne stały się popularnym urządzeniem AGD. Wypierają tradycyjne kuchenki, mimo początkowych obaw, że będą droższe w użytkowaniu. Są bezpieczniejsze i wygodniejsze niż kuchenki gazowo-elektryczne. Należy pamiętać, że garnki indukcyjne należy zakupić przed zakupem.

Spis treści.

  • Garnki do indukcji oznaczone
  • Jakie są najważniejsze wskazówki dotyczące garnków na indukcję?

Oznaczenia dla garnków do indukcji

Niewiele możemy zrobić bez naczyń kuchennych, które umożliwiają nam gotowanie na kuchenkach indukcyjnych. Garnki na indukcję są niezbędne. W jaki sposób można je rozpoznać? Ten rodzaj garnków posiada na swoim dnie piktogram. Znajduje się on najczęściej na opakowaniu. Zwoje to symbol, który wskazuje, że garnek może być używany na kuchence indukcyjnej.

Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na ten aspekt przy wyborze odpowiednich garnków. Garnki do kuchenki indukcyjnej są namagnesowane, aby przyciągać te 2 elementy. Garnki do indukcji mogą być wykonane z metali ferromagnetycznych. Europ24.pl oferuje wysokiej jakości garnki do indukcji.

Garnki do indukcji - na co zwrócić uwagę?

Ważne jest, aby przy wyborze odpowiednich garnków indukcyjnych zwrócić uwagę na następujące podstawowe parametry. Poniżej przedstawiamy listę tych parametrów wraz z krótkim wyjaśnieniem.

Średnica garnka to najważniejszy element, na który należy zwrócić uwagę. Garnek musi być tej samej wielkości co pole kuchenki indukcyjnej. Ważne jest, aby garnek nie przekraczał pola kuchenki indukcyjnej. W przeciwnym razie kuchenka może nie działać prawidłowo. Pasują wszystkie garnki z dnem o średnicy równej lub mniejszej. Całe pole grzewcze będzie stykało się z garnkiem, co sprawi, że ogrzewanie będzie bardziej efektywne.

Grubość dna - Cienkie garnki mogą z czasem ulec zniekształceniu, co utrudni gotowanie. Płyty indukcyjne mogą wydawać niekorzystne dźwięki, jeśli tak się stanie. Garnki indukcyjne, które są dobre do długotrwałego użytkowania mają co najmniej trzy warstwy i grubość 5-10 mm.

Uchwyty i rączki - Uchwyty są gorące podczas gotowania. Ważne jest, aby wybierać garnki indukcyjne z uchwytami wykonanymi z nienagrzewającego się tworzywa sztucznego. Garnki mogą być również wyposażone w zdejmowane uchwyty.

Warto przed zakupem sprawdzić, czy garnek, który chcemy używać z kuchenką indukcyjną nadaje się do mycia w zmywarce.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz