Nauka o pochłanianiu dźwięku: Absorber

Udostępnij

absorber

Absorber: Nauka o pochłanianiu dźwięku:

Jak rozwiązać problem akustyczny
Zastosowanie
Porównanie różnych pułapek basowych.

Ten artykuł wyjaśni, jak działa szerokopasmowy, akustyczny absorber. Pomoże Ci również wybrać odpowiedni sprzęt do Twoich potrzeb. Podamy również wskazówki, jak używać go z innymi językami.

Ta strona nie chce, abyś był. Staramy się jedynie dostarczać fachowych informacji na temat danych naukowych i ich zastosowania. Sprawdź nasze posty i nowe produkty. Możesz przeszukać stronę w celu znalezienia odpowiedniego elementu, który pozwoli Ci stworzyć warunki i warunki, które pozwolą Ci osiągnąć idealną akustykę.

  • Pułapka basowa (element narożny) 428 bez podatku
  • 547 bez podatku

Dlaczego ważne jest, aby zajmować się dźwiękiem?

Kontrola dźwięku jest niezbędna dla jasności i zrozumienia komunikacji.

Mówiąc najprościej, nie można dopuścić do tego, aby zaburzenia dźwięku zakłócały jasność przekazu. Może to być wypowiadane słowa w kościele. Może być również używany na lotnisku do przekazywania informacji o lotach.

Może być spowodowany ostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa w fabryce. Chcemy bez echa porozumieć się z personelem w restauracji czy hotelowym lobby.

Kontrola akustyki w studiu audio pozwala nam na uzyskanie przewidywalnego efektu, tak aby nagranie brzmiało tak samo we wszystkich systemach.

https://www.youtube.com/watch?v=rcoZzFP04b8

Bez adaptacji akustycznej

Naprawa akustyczna jest niezbędna, aby dźwięk nie odbijał się od ścian, podłóg, sufitów i innych powierzchni. Może to spowodować, że pomieszczenie straci swoją zdolność do pochłaniania i rozpraszania energii.

Istnieje duża różnica w sposobie mówienia nauczyciela w klasie i nauczyciela krzyczącego w pokoju pełnym podekscytowanych dzieci. Rozmowa i komunikacja wymagają więcej uwagi, jeśli naturalny próg pomieszczenia zostanie przekroczony.

Może to prowadzić do "zmęczenia uszu", czyli sytuacji, w której mamy trudności ze skupieniem się na słuchaniu i musimy mówić głośniej, aby słyszeć wyraźnie i wyłapywać dźwięki.

Odbijające się dźwięki stanowią konkurencję:

Panele dźwiękochłonne kontrolują echo:

To są pochłaniacze

Odbicia są również znane jako dźwięki, które odbijają się od powierzchni. Odbicia te mogą być zarówno odbiciami pierwotnymi, które odbijają się od powierzchni znajdujących się blisko nich, jak i odbiciami wtórnymi, które tworzą pole echa. Ciśnienie akustyczne i kierunek odbijanego dźwięku można określić poprzez zamontowanie lub zawieszenie panelu akustycznego na suficie.

Panele akustyczne mogą być dodawane w celu modyfikacji pola echa, aby uczynić je bardziej wydajnym i wygodnym.

Oto ogólne rodzaje echosond:

Dźwięk bezpośredni

Dźwięk, który wydobywa się z ust, urządzenia odtwarzającego muzykę lub głośnika, to dźwięk bezpośredni lub początkowy. Ten dźwięk jest często najważniejszy.

Odbicia są spowodowane przez dźwięk uderzający w pobliskie ściany. Odbicia są zwykle widoczne kilka sekund po dźwięku bezpośrednim. Może to powodować zakłócenia, znane również jako przerwanie fazy lub filtrowanie grzebieniowe. Może to utrudniać słyszenie ludzkiego głosu.

Pierwszym krokiem jest kontrola pierwotnych odbić. Czas pogłosu to ilość dźwięku, który jest pochłaniany przez pomieszczenie. Im więcej szerokopasmowych absorberów akustycznych posiadasz, tym mniej energii będą one pochłaniać.

Grzechoczące echo jest możliwe bez szerokopasmowego absorbera akustycznego.

Jeśli klasniesz w dłonie w pustym pomieszczeniu, usłyszysz trzepoczące dźwięki z sufitu, ściany i podłogi. Echo ustanie, jeśli ściany będą równoległe.

Możesz zmniejszyć echo, umieszczając szerokopasmowe pochłaniacze dźwięku na przeciwległych ścianach. To sprawi, że echo nie przetrwa.

Ponieważ klaskanie ma częstotliwość powyżej 1000 Hz, wspomnieliśmy o absorberze szerokopasmowym. Szerokopasmowy absorber może lepiej tłumić tę częstotliwość. Nie możemy kontrolować pogłosu przy niższych częstotliwościach.

Odbicia wtórne lub echo

Kościół słyszał echa przez wiele lat. Widzimy, że kościół stworzył ekspansywny system dźwięku przestrzennego z celowymi odbiciami, aby przekazać swoje przesłanie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli słuchasz chorałów gregoriańskich lub chóru.

Muzyka klasyczna również bardzo korzysta z posiadania dużej przestrzeni z echem. Dzięki temu instrumenty mogą być stymulowane w pomieszczeniu. Najlepszym sposobem na zmniejszenie pogłosu jest zwiększenie zdolności pochłaniania dźwięku przez pomieszczenie.

Im więcej energii redukuje, tym silniejszy panel pochłaniania dźwięku.

AbsorberSound

Absorpcja

Z panelami akustycznymi

Wibracje głośnej muzyki poczujesz, jeśli położysz ręce na głośniku, podłodze, meblach lub oknie. Energia dźwięku przemieszcza się przez ciała stałe i ciecze w postaci wibracji. Kiedy wprawia w ruch pewne środowiska, wytwarza ciepło.

Absorpcja dźwięku jest w rzeczywistości funkcją transferu energii. To zjawisko jest naukowo nazywane transferem termodynamicznym.

Ważne jest, aby używać materiałów

Panel wibruje, gdy dźwięk przechodzi przez szerokopasmowy absorber. Wełna mineralna również generuje ten sam transfer termodynamiczny.

Włóknista struktura o dużej gęstości to struktura, która pochłania dźwięk i przekształca go w ciepło. Absorbery szerokopasmowe mogą zmniejszyć echo w pomieszczeniu poprzez redukcję dźwięku.

Panele dźwiękochłonne mogą pochłaniać wystarczającą częstotliwość przy odpowiednim pochłanianiu częstotliwości

Ze względu na ich długą długość fali, trudno jest zniwelować niskie częstotliwości lub basy w akustyce. Bas może przejść przez prawie każdy obiekt, jeśli nie ma wystarczającej gęstości.

Oznacza to, że potrzeba więcej energii do wytworzenia basu (pomyśl o słoniu lub myszy), a także trudniej jest go zatrzymać, gdy już się zacznie (pomyśl o próbie zatrzymania kolei towarowej w porównaniu z rowerem).

Wysokie częstotliwości są mniej problematyczne niż niskie, ponieważ krótsze fale są słabsze niż dłuższe. Pianki o niskim ciężarze właściwym mogą łatwo zredukować tę energię dźwiękową, ale basy nadal mogą przez nie przechodzić.

AbsorberAutor

: Robert Polgar
Jesteśmy do dyspozycji, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i uwagi.

IA

Komentarze (0)

Zostaw komentarz