Podstawowymi komórkami są panele akustyczne.

Udostępnij

Panele akustyczne:

  • Pułapki akustyczne Bass z Disruptorem - Jeśli liczy się dobry wygląd PlN 534
  • Panele ścienne 3D - Jeśli wygląd ma znaczenie 180 bez podatku

Panele akustyczne mogą być używane do poprawy akustyki w pomieszczeniu. Panele są wykonane z określonych materiałów i mogą być używane do tłumienia lub eliminowania wszelkich niepożądanych dźwięków w pomieszczeniu.

Jakie dźwięki mają tłumić panele akustyczne?

Panele akustyczne stosuje się, gdy dźwięki odbite i echo zakłócają jakość dźwięku systemu audio Hi-Fi w biurze, studiu lub kinie domowym.

Słaba akustyka może prowadzić do niepokojących dźwięków

Te problemy mogą nadal występować, niezależnie od tego, ile pieniędzy, wysiłku i czasu wydamy na najlepszy sprzęt. Wszystko zależy od akustyki w pomieszczeniu i dźwięku, który sprzęt odtwarza.

Jeśli nie jesteśmy w stanie czerpać przyjemności z oglądania filmów czy słuchania muzyki lub studio jest głośne, nie potrzebujemy droższego sprzętu. Można jedynie poprawić akustykę. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę dopiero po latach wydawania milionów forintów na wymianę sprzętu.

Czym jest adaptacja akustyczna?

Akustyka to nauka o przenoszeniu i wytwarzaniu drgań mechanicznych i fal w ciałach stałych, cieczach i gazach. Z naszej perspektywy akustyka pomieszczeń jest jedną z najważniejszych.

Remont akustyczny skupia się na dźwięku, który powstaje w pomieszczeniu i eliminuje zniekształcenia i pogłos wynikające z właściwości sali lub pomieszczenia. Pomocne mogą być również panele akustyczne.

Pomiar jest pierwszym krokiem.

Umieszczasz pewien sprzęt w pomieszczeniu. Możesz znaleźć w pomieszczeniu meble, okna lub inne sprzęty.
Jest on całkowicie pusty. W środku znajdują się tylko krzesła. Następnie ludzie siadają na krzesłach.

Te czynniki mogą zmienić akustykę w pomieszczeniu. Dlatego możliwe jest, że sprzęt będzie brzmiał nieco inaczej w zależności od tego, gdzie jest umieszczony i jaka jest akustyka w pomieszczeniu.

Zanim rozpoczniemy przetwarzanie akustyczne, najpierw określamy dokładną akustykę pomieszczenia.

Bierzemy pod uwagę granice pomieszczenia, materiał ścian, wielkość powierzchni szkła, ilość energii odbitej, która dociera do miejsca odsłuchu, jej natężenie i fazę, a także wszelkie echa i pogłosy, które mogą wpłynąć na jakość dźwięku.

Po dokonaniu pomiaru zaplanuj kolejne kroki

Najpierw określamy parametry akustyczne pomieszczenia, a następnie podczas planowania akustycznego tworzymy rozwiązania redukujące wysokie i niskie częstotliwości oraz echo. Dzięki temu uzyskujemy przyjemny, wysokiej jakości dźwięk, który jest wolny od wszelkich niepokojących dźwięków.

W jaki sposób Panel Akustyczny może w tym pomóc?

Za pomocą paneli możemy wpływać na basy, wysokie i średnie częstotliwości. Mają one również doskonały wpływ na odbicie dźwięku i leczenie echa.

Możemy określić liczbę paneli i lokalizację, aby osiągnąć pożądany efekt w oparciu o wymiary i warunki pomieszczenia. Panele będą słyszalne, a efekt będzie namacalny po ich umieszczeniu.

Czy elementy akustyczne sprawią, że moje pomieszczenie będzie wydawało się zatłoczone?

Nie. Możemy stworzyć panele akustyczne, które są dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb. Masz możliwość wyboru paneli akustycznych, które pasują do stylu Twojego domu lub pomieszczenia.

Umieszczenie paneli akustycznych wspiera estetykę, jak również ich unikalny wygląd. Panele powinny być umieszczone za miejscem odsłuchu, na poziomie ucha i na ścianach bocznych, aby zmaksymalizować wpływ. Panele akustyczne mogą dać złudzenie zdjęcia lub obrazu na ścianach sofy.

Domowe rozwiązania mają swoje wady

Nie jest to przyjemne wizualnie i nie służy pożądanemu efektowi, jeśli pokój ma słabą akustykę. Możesz rozwiązać ten problem, wieszając zasłony, książki lub umieszczając meble w pokoju.
Domowa metoda nie przyniesie pożądanych rezultatów, ponieważ użyte materiały nie są odpowiedniej jakości.

Dywany i meble nie mają niezbędnych właściwości pochłaniania dźwięku. Mogą być odbijane przez fale dźwiękowe. Pianka akustyczna pochłania tylko najwyższe częstotliwości, dzięki czemu basy są bardziej dominujące.

Dlaczego Perfect Acoustic Panel to właściwy wybór?

Panele akustyczne świetnie pochłaniają dźwięk, więc są idealne do pochłaniania echa.
Możemy osiągnąć doskonałe rezultaty nawet przy zastosowaniu mniejszej ilości paneli akustycznych.

Nasze panele akustyczne nie są przeznaczone do izolowania dźwięku. Aby zapobiec wydostawaniu się dźwięku z pomieszczenia. Panele mogą zmniejszyć dźwięk, ale nie wyeliminować go całkowicie.
Wyeliminować rezonans w pomieszczeniu.
Pomieszczenia poddane obróbce akustycznej mogą zmniejszyć ciśnienie akustyczne nawet o 15 dB. Jest to różnica, którą można usłyszeć w cichszych pomieszczeniach.

Wpływa ona przede wszystkim na niskie, średnie i wysokie częstotliwości, skutecznie przetwarzając dźwięk, który odbija się od punktów wczesnego odbicia.

Panele akustyczne mogą poprawić przestrzenność i sprawić, że dźwięk będzie wyraźniejszy i mniej zniekształcony. W studiach może być konieczne wykończenie sufitu, narożników podłogi.

Nasze panele akustyczne przygotowywane są ze szczególną uwagą na potrzeby każdego klienta. Mogą być stosowane jako elementy dekoracji wnętrz.

Na filmie można zobaczyć jak prezentują się panele akustyczne.

Panele akustyczne Perfect Acoustic opierają się na obliczeniach matematycznych i wykorzystują tylko najlepszej jakości materiały, aby osiągnąć pożądany efekt. Nasze produkty mają najwyższą dostępną zdolność pochłaniania dźwięku.
Nasze elementy akustyczne są wykonywane ręcznie i testowane każdego dnia. Mogą być dekoracyjnymi dodatkami do każdego pomieszczenia dzięki szerokiemu wyborowi kolorów i wzorów.

Panele akustyczne mają zdolność pochłaniania dźwięku

Pochłaniacze dźwięku to przedmioty i materiały, które mogą pochłaniać dźwięk. Tarcie zamienia większość energii dźwiękowej na ciepło.
Właściwości dźwiękochłonne nie są dostępne dla twardych, płaskich materiałów, takich jak beton, cegła, szkło i powierzchnie z płytek. Odbijają one dźwięk, co może powodować nieprzyjemne, grzechoczące echo. Retrospektywna obróbka akustyczna jest możliwa tylko wtedy, gdy względy akustyczne nie zostały uwzględnione w projekcie budynku. Panele akustyczne powinny być stosowane w celu wyeliminowania dźwięków odbitych, aby muzyka, film i mowa były wyraźniejsze.
Meble, tkaniny i inne elementy wyposażenia wnętrz łatwo pochłaniają wysokie tony, ale głębsze tony mogą to utrudnić.
Te problemy akustyczne mogą być rozwiązane przez odpowiednio skonstruowane materiały, które są wykorzystywane w akustyce przestrzeni.
Drewno może być stosowane jako absorber lub izolator dźwięku w zależności od jego gęstości i elastyczności. Wełna akustyczna, ze względu na swoją dużą gęstość jest doskonała do izolacji akustycznej, jak również do pochłaniania dźwięku.

IA

Komentarze (0)

Zostaw komentarz