Meble zapewniające spokój w domu

Udostępnij

Wszyscy chcemy cieszyć się naszymi domami, nie narażając się na hałasy sąsiadów. Dotyczy to w szczególności bloków mieszkalnych i domów jednorodzinnych, ale także apartamentów. Mieszkańcy dzielnic willowych w mieście dobrze znają tę sytuację, gdzie weekendowy relaks jest przerywany dźwiękiem kosiarek wczesnym rankiem. Dzięki kilku prostym technikom możemy wygłuszyć nasze domy.

Właściwe rozmieszczenie mebli

Odpowiednie umeblowanie mieszkania może być bardzo pomocne, jeśli nie mamy pieniędzy na jego wygłuszenie lub jeśli sąsiedzi nie rozumieją pojęcia prywatności. Wszyscy zauważyliśmy, że nie trzeba mieszkać w rozległej willi, aby słyszeć echo w pustych przestrzeniach. Z drugiej strony znika ono natychmiast po umeblowaniu pokoi. Wynika to z faktu, że meble pochłaniają fale dźwiękowe.

Odpowiednie meble mogą pomóc. Salony z rzędem szafek pod ścianą i dużą otwartą przestrzenią są mniej chronione przed hałasem. Jeśli chcesz, aby Twój dom był tak cichy, jak to tylko możliwe, meble nie powinny być ustawione w jednym miejscu. Meble ustawione "w kółko" wzdłuż ściany pomagają lepiej pochłaniać fale dźwiękowe. Taki układ sprawia również, że nasz dom wydaje się bardziej przestronny.

Rodzaje mebli

Dwa rodzaje mebli są skuteczne w wygłuszaniu. Preferujemy grubsze, lżejsze meble z prawdziwego drewna, takie jak krzesła i stoły. Szklany stół z futurystycznymi metalowymi nogami, które są cienkie jak papier, nie rozwiąże problemu. Ale drewniany stół ma większą powierzchnię. Meble, które pozostają puste, również mogą mieć duże znaczenie. Szafki, komody i stoliki telewizyjne z wieloma szufladami. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej oddzielnych części ma mebel, tym lepiej blokuje niepożądany hałas. Jeśli wiemy, kto jest naszym najgłośniejszym sąsiadem, warto ustawić meble w jego kierunku.

Gdy i to nie zadziała...

Szafki mogą zmniejszyć hałas kłótni sąsiadów, ale nie mogą konkurować z profesjonalnym pochłanianiem dźwięku lub izolacją. Nie jest konieczne izolowanie całego mieszkania, jeśli nie masz na to pieniędzy. Nawet kilka paneli akustycznych zainstalowanych obok szafek w rzędzie może sprawić, że sąsiedzi nie będą odczuwać niedzielnego rodzinnego obiadu. To coś, co warto rozważyć. Nie ograniczajmy się tylko do ścian. Podłoże może pochłaniać dźwięk. Zaleca się stosowanie zasłon dźwiękoszczelnych i mat akustycznych w oknach. Ma to ogromny wpływ na nasz komfort. Dla osób mieszkających w bloku może to być ratunek. Ważne jest, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj izolacji akustycznej sprawdzi się najlepiej w takich sytuacjach. Z drugiej strony ta częściowa izolacja akustyczna może być wdrożona dość tanio, szczególnie w mniejszych mieszkaniach, gdzie nie jest konieczne stosowanie wielu paneli na dużej powierzchni.

IA

Komentarze (0)

Zostaw komentarz