Istnieje wiele rodzajów odkurzaczy. Poznaj najpopularniejsze z nich, a następnie wybierz ten najlepszy!

Udostępnij

Odkurzacz to sprzęt AGD, który jest niezbędny w nowoczesnych domach. Dzięki niemu można szybko i łatwo utrzymać czystość w domu. Masz problem ze znalezieniem odpowiedniego modelu? Dowiedz się wszystkiego o odkurzaczach, aby pomóc Ci wybrać ten właściwy dla Ciebie.

Spis treści

W jaki odkurzacz warto zainwestować?

Dźwięk "odkurzacz", w przeszłości przywodził na myśl konkretny obraz: urządzenie przewodowe z metalową rurą i elastycznym wężem, wraz z korpusem z kółkami. Sprzęt ten mógł posiadać wiele podstawowych przystawek. Istotnym elementem były wymienne worki na zanieczyszczenia. Modele te są nadal dostępne i mogą być świetnym rozwiązaniem dla wielu mieszkań, pod warunkiem posiadania odpowiednich parametrów.

W każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego łatwo zauważyć ogromny wybór odkurzaczy w ofercie. Możemy wybierać spośród tradycyjnych urządzeń z rurą i wymiennymi workami, a także odkurzaczy stojących, ręcznych, przemysłowych czy robotów sprzątających. Jeden z nich może się zgubić!

Dowiedz się więcej o najpopularniejszych odkurzaczach

Stworzyliśmy listę wszystkich odkurzaczy, które są obecnie w sprzedaży, aby ułatwić identyfikację sprzętu. Dowiedz się o nich więcej!

Worki do odkurzaczy

Aby wybrać najlepsze urządzenie nie potrzeba wiele. Wystarczy zastanowić się, z jakich funkcji najbardziej byś skorzystał. Potrzebujesz kompaktowego i niedrogiego odkurzacza do sprzątania kawalerki? W tej sytuacji warto zainwestować w klasyczny model workowy.

Ta kategoria sprzętu jest przystępna cenowo na poziomie 300 zł. Jest to niewielka inwestycja, ale posłuży Ci przez wiele lat. Zalecamy, aby przed zakupem sprawdzić zasięg pracy każdego odkurzacza. Istnieje możliwość, że będzie on w stanie posprzątać niewielką powierzchnię bez konieczności podłączania go do gniazdka. Warto w tej kategorii wspomnieć o klasycznych odkurzaczach Electrolux.

Odkurzacz stojący

Czy mieszkasz w dużym domu, który ma wiele zakamarków i szczelin trudnych do wyczyszczenia. Najlepszym wyborem dla Ciebie może być bezprzewodowy odkurzacz pionowy. Takim odkurzaczem łatwo się manewruje - nie będą Cię ograniczać żadne splątane kable. Ten sprzęt jest mały i przenośny, co czyni go idealnym do czyszczenia trudno dostępnych miejsc.

Jeśli szukasz sprzętu, który może być używany zarówno w domu, jak i w samochodzie, odkurzacz pionowy to świetny wybór. Wiele modeli posiada w zestawie mały moduł ręczny, który można odłączyć. Można go wykorzystać do czyszczenia podłogi i siedzeń w samochodzie, a także przestrzeni między nimi.

Odkurzacz ręczny

Co najlepiej poznać po odkurzaczach ręcznych? Są to najmniejsze modele na rynku i są przeznaczone do czyszczenia mebli, tapicerki i innych trudno dostępnych miejsc. Sprzęt ten może być używany w połączeniu z pełnowymiarowym odkurzaczem do czyszczenia podłóg. Model ręczny jest lekki i łatwy do manewrowania jedną ręką.

Czyszczenie robotem

Kilka lat wstecz odkurzacze automatyczne były ogromnym hitem w kategorii małego AGD. Nie dziwi więc fakt, że urządzenie, które samo posprząta mieszkanie, cieszy się dużą popularnością. Taki sprzęt może wyczyścić większą powierzchnię i oszczędza wysiłku związanego z ręcznym czyszczeniem podłóg. Wiele modeli może być używanych zarówno do podłóg dywanowych, jak i laminowanych. Oznacza to, że nie musisz się martwić o to, jak skuteczne jest czyszczenie i jak wygląda podłoga.

Nowoczesne roboty sprzątające wyposażone są w czujniki przeszkód, które pozwalają im sprzątać nawet pomieszczenia z dużą ilością mebli. Jeśli masz wielopoziomowy dom, możesz włączyć robota sprzątającego na pierwszym piętrze i nie spadnie on ze schodów. Zapobiegnie temu inny czujnik. Robot może sprzątać sprawnie i szybko dzięki funkcji mapowania pomieszczeń. Sprzęt z tej kategorii znajdziesz w zaawansowanych odkurzaczach Xiaomi.

Odkurzacz przemysłowy

Odkurzacze przemysłowe są często stosowane w restauracjach i biurach na dużą skalę. Mogą jednak pracować również w domach i mieszkaniach. Są to sprzęty do zadań specjalnych, ale od tego nie można się oderwać.

Odkurzacze te mają większą moc niż standardowe modele i mogą czyścić podłogi, które są trudne do wyczyszczenia. Odkurzacz przemysłowy najlepiej sprawdza się w dużych, otwartych przestrzeniach. Warto zainwestować, jeśli mamy duży dom lub mieszkanie na poddaszu.

Możesz wybrać najlepszy odkurzacz dla siebie!

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik okaże się pomocny i że pomoże Ci dokonać właściwego wyboru podczas zakupów odkurzacza. Wysokiej jakości sprzęt posłuży Ci przez całe życie i sprawi, że Twój dom będzie szczęśliwym miejscem dla wszystkich członków rodziny.

Materiał sponsorowany

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push();

Komentarze (0)

Zostaw komentarz