Jaki jest najlepszy kominek do skandynawskich salonów?

Udostępnij

Styl skandynawski to popularny trend wnętrzarski, który pozwala urządzić duży dom lub małe mieszkanie. Doskonale nadaje się do tworzenia przytulnych przestrzeni mieszkalnych, w których skupia się codzienne życie domowników. Co zrobić, aby takie wnętrze było jeszcze bardziej klimatyczne? Zastanów się nad zainstalowaniem w salonie kominka.

Jaki typ kominka zastosować w skandynawskich projektach? Jakim sposobem najlepiej je wykończyć, by uzyskać funkcjonalny i estetyczny efekt? W dzisiejszym tekście opowiemy Ci o tym wszystkim.

Spis treści.

  • Jaki jest cel kominka w salonie w stylu skandynawskim?
  • Czy warto ogrzewać się kominkiem?
  • Z czego zrobić kominek do salonu w stylu skandynawskim?
  • Kominki skandynawskie do salonu: nowoczesne i klimatyczne

Do czego służy kominek w salonie w stylu skandynawskim?

Pomieszczenia skandynawskie są projektowane tak, aby były przytulne i klimatyczne. Nic więc dziwnego, że wielu właścicieli domów w stylu skandynawskim chętnie instaluje w salonie efektowne kominki, o ile pozwala na to budżet, przepisy i możliwości techniczne.

Takie konstrukcje są dekoracyjne i mogą stanowić kluczowy element wystroju. Przeszklone palenisko pozwala również zobaczyć trzaskający ogień. Tworzy to ciepłą atmosferę i sprawia, że wnętrze staje się bardziej komfortowe. Jest to przydatne nie tylko w chłodne zimowe i jesienne wieczory. Kominek to praktyczne i wydajne źródło ciepła, które można wykorzystać do podniesienia temperatury w salonie, a także w innych pomieszczeniach domu. Wybierz odpowiedni projekt z TrendKominki.pl.

Czy warto ogrzewać się kominkiem?

Skandynawski design opiera się na praktycznych rozwiązaniach. W tę ideę doskonale wpisują się nowoczesne kominki. Z ich pomocą można ogrzać zarówno salon, w którym rezyduje wkład kominkowy, jak i inne części domu. Można to zrobić na przykład poprzez zastosowanie kanałów rozprowadzających ogrzane powietrze. Innym rozwiązaniem jest kominek z płaszczem wodnym. Pomiędzy ścianami wkładu umieszcza się rury wypełnione wodą, która nagrzewa się podczas spalania drewna. Taki system podłącza się do głównego systemu grzewczego, aby zapewnić ciepłą wodę do grzejników bez konieczności uruchamiania centralnego pieca. Rozwiązanie to może być również stosowane do podgrzewania wody dla łazienki lub kuchni. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie ciepła wytwarzanego przez kominki. Nie tylko poprawia to komfort, ale również pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Co można wykorzystać do wykonania kominka do salonu w stylu skandynawskim?

Do wykonania kominka w stylu skandynawskim potrzebne będzie stworzenie odpowiedniej obudowy wkładu. Co warto wykorzystać? Ten trend preferuje naturalne materiały. Dobrym wyborem jest kominek murowany z cegły lub kamienia, ponieważ nadaje pomieszczeniu rustykalny charakter. Należy również wspomnieć, że kamień i cegła są bardzo odporne na działanie wysokich temperatur, więc mogą zapewnić ciepło przez długi czas. Często kominki te są wykończone drewnianymi ramami. Nad ich drzwiczkami znajduje się również półka wykonana z tego samego materiału.

Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie płyt konstrukcyjnych na stelażach. Mogą być one obłożone różnymi materiałami, w tym naturalnymi. To rozwiązanie jest zazwyczaj łatwiejsze w montażu i powoduje niższe koszty.

We wnętrzach skandynawskich, które są mocno uproszczone i minimalistyczne, wiele osób decyduje się na pomalowanie płyt na ten sam kolor co ściany. Konstrukcję mogą ożywić drewniane detale w naturalnym kolorze, o efektownych fakturach i niedoskonałościach. Wiele inspiracji na kominki w stylu skandynawskim można znaleźć na stronie bud-rem.com.pl.

Kominki skandynawskie do salonu: nowoczesne i klimatyczne

Ten typ kominka idealnie nadaje się do nowoczesnych wnętrz. Służy zarówno celom estetycznym, jak i praktycznym. Jeśli wybierzesz odpowiedni wkład i zadbasz o jego atrakcyjne wykończenie, produkty te doskonale uzupełnią Twój dom, tworząc ciepłą atmosferę i przyjemny klimat. Dzięki temu przestrzeń mieszkalna stanie się wyjątkowo przytulna i zachęcająca dla wszystkich użytkowników.

Artykuł partnera.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push();

Komentarze (0)

Zostaw komentarz