Znalezienie idealnego dywanu

Udostępnij

Mówiłam o mojej nowej miłości do ciemnych kolorów i oddaleniu się od mojej bezpiecznej przestrzeni białych ścian (tu i tu), ale wkrótce przeprowadzamy się do domu, więc jak bardzo chciałabym dostać w swoje ręce nowy projekt dekoracji, będę musiała tylko czekać. Nie przeszkodziło mi to w umieszczeniu w naszym domu małego TLC i "zagnieżdżeniu się", jak to lubię nazywać; stworzeniu ciepłej, przytulnej przestrzeni do czasu, aż znajdziemy nowe miejsce do życia, a ja będę mogła wydostać pędzle malarskie. Robię też małe, małe zmiany, aby uporządkować nasz dom i sprawić, by był bardziej zachęcający dla potencjalnych nabywców.

Witam więc w moim nowym dodatku, tym sennym, głębokim, ciemnoszarym i granatowym dywaniku Esprita z Modern Rugs. To mój ukłon w stronę obecnego trendu na ciemne ściany i nastrojowe kolory. W jakiś sposób fugeruje on powierzchnię sofy, opierając się na ciemnych odcieniach poduszek i mrocznym błękicie druku artystycznego, tworząc przytulny zakątek o gęstej fakturze. Od miękkiego płótna w poduszkach po ciepłą wełnę koca i grubą mieszankę juty i wełny, przestrzeń przemawia do zmysłów i zaprasza, aby po prostu usiąść, przytulić się i chwilę odpocząć. Uwielbiam ją, nawet jeśli zdjęcie było dla mnie trochę trudniejsze niż zwykle, jestem przyzwyczajona do oświetlania kolorowych tkanin, które odbijają i odbijają światło. Ale w końcu, musiałam po prostu przejść do bardziej nastrojowych odcieni i przejść na ciemną stronę... To raczej senne, nie?

Nasz nowy, mroczny, nastrojowy dywan
Salon jest teraz ciepłym, przytulnym miejscem do odpoczynku w
Tkany ręcznie w małych warsztatach w Indiach, gruba faktura szaroniebieskich i czarnych przędz sprawia, że dywan idealnie nadaje się do biwakowania na podłodze i przemierzania stosu magazynów. Uwielbiam, gdy dywan jest tak wygodny, że przychodzący przyjaciele woleliby usiąść na nim i zebrać się wokół stolika do kawy niż usiąść na sofie; łączy ludzi i tworzy relaksującą atmosferę.

Nie ma nic lepszego do roboty w niedzielne popołudnie niż wypicie kawy i dobra książka...
Często trudno jest znaleźć idealny dywan - za duży, za mały, za wzorzysty, za mało śmiały - a ja sam miałem kilka katastrof, więc pomyślałem, że podzielę się kilkoma z moich najlepszych wskazówek, których nauczyłem się po drodze:

- Pomyśl o tym, jak wykorzystywany jest pokój i jak duże jest prawdopodobieństwo jego zużycia. Rodzinny salon może potrzebować silny, trwały dywan w wytrzymałym naturalnym materiale jak sizal lub juta, podczas gdy gościnna sypialnia może korzystać z czegoś bardziej ręcznie robionego z delikatnymi przędzami. Płaskie sploty i niskie pale są łatwiejsze do czyszczenia i lepsze dla salonów, z dziećmi dash in i out i zwierzętami domowymi ciągnącymi w brudzie, podczas gdy bardziej luksusowe głębokie pale i delikatne vintage dywaniki biorą trochę więcej miłości i opieki

- Zainwestuj w coś dobrej jakości i nie będziesz musiał go szybko wymieniać. Kiedyś popełniłem błąd kupując tani, cienki dywan, którego nie dało się wyczyścić, chwytał się i nie czuł się miękki i znaczny pod stopami. Nie trwało to długo i od razu żałowałem, że nie wydałem tej odrobiny więcej na coś, co trwałoby dłużej...

Wytrzymała mieszanka juty i wełny z tego dywanu sprawia, że jest on idealny do salonu, który może się dużo zużywać.
Nasz salon jest naprawdę jasny, ciemniejszy dywan sprawia, że czujemy się przytulniej i mniej zimno.
- Rozjaśnij ciemną przestrzeń jasnym kolorowym dywanem, ale spraw, aby jasna przestrzeń była ciepła i zapraszała głębokim, bogatym kolorem.

- Kolor, wybierz kolory, które już masz w pokoju, może się to zdarzyć na kilku poduszkach lub obrazie na ścianie, np. tutaj ciemny szary/niebieski dywan pasuje do fotela z połowy wieku i lnianych poduszek na sofie.

- Ale tak samo nie czuj, że musisz być zbyt dobrany, w przeciwnym razie może to wyglądać zbyt wymyślnie i jak coś z katalogu; może to być szansa na wypróbowanie tego koloru, którego zbytnio bałeś się dodać do ścian, lub jako sposób na dodanie jakiegoś wzoru i intrygi do neutralnego pokoju. Kluczem jest, aby zawsze dbać o to, by pasował do stylu i tonów reszty przestrzeni.

- Dzięki projektom, wzorom i kształtom, myśl o ponadczasowości i długowieczności, a nie o trendach, które mogą się znudzić po kilku miesiącach.

Pozwól dywanikowi biegać pod sofą, aby stworzyć niezakłóconą przestrzeń.
- Mówiąc bardziej praktycznie, zmierz przestrzeń, w której chciałbyś umieścić dywan, aby wiedzieć, ile miejsca masz do pracy i porównać z pomiarami dywanów, które widziałeś w Internecie lub w sklepach.

- Wtedy możesz zmierzyć rozmiar swojego potencjalnego dywanu, po prostu używając jakiejś taśmy maskującej na podłodze lub umieszczając kawałki mebli i książek, aby z grubsza stworzyć jego kształt. To daje ci pomysłowi jak dużo pokój dywan może brać up i jak ono wpływa inny meble w pokoju bez popełniać jeden projekt - ty możesz właśnie odklejać taśmę po tym jak. Dywan wygląda bardzo różnie w sklepie w twoim własnym domu; może wyglądać na ogromny w sklepie, a potem dostajesz go do domu i wygląda trochę mały i żałosny, i nie ma wpływu, którego oczekiwałeś, lub na odwrót, więc zawsze sprawdzaj swoje wymiary.

- Zawsze myślę, że lepiej pójść trochę większy z dywanikami, największą wadą jest posiadanie dywanika za małego na pokój - wygląda trochę jak zagubiony statek na morzu, jak sądzę. Chcesz stworzyć mocny punkt centralny, ale też tak, aby dywan stał się częścią pokoju, cały spójny wygląd i przytulną przestrzenią do przebywania. Na przykład, w salonie, zamiast mieć szczelinę pomiędzy krawędzią dywanu a sofą, bądź trochę bardziej hojny i pozwól dywanowi lekko przebiegać pod sofą lub krzesłami, aby stworzyć ciepłą, spójną przestrzeń. W jadalni umieść pod stołem jadalnym dywanik, który rozciąga się poza krzesłami (powinieneś być w stanie wyciągnąć krzesło i nadal być na nim), podczas gdy w sypialni pozwól, aby dywanik przeszedł pod łóżkiem, aby stworzyć miękką powierzchnię do postawienia stóp po obu stronach łóżka.

- W większym pokoju, zwłaszcza jeśli masz podłogę pokrytą kafelkami lub drewnianą, możesz pozwolić dywanikowi biegać prawie do samej krawędzi czterech ścian, aby połączyć wszystkie meble w pokoju i sprawić, że przestrzeń będzie wyglądać na większą.

- Zawsze używaj podkładki pod dywan, aby zapobiec jego ześlizgiwaniu się z miejsca (o wiele łatwiejsze do odkurzania) i przedłużyć jego żywotność.

Zainwestuj w podkład, który utrzyma dywan na miejscu i powstrzyma go przed poślizgiem.
Wykorzystajcie swoje zmysły i wybierzcie coś, co jest miękkie, teksturowe i domowe.
- Przede wszystkim, użyj swoich zmysłów i idź z dotykiem. Nie bój się zdjąć butów w sklepie i położyć swoje (najlepiej czyste skarpetki!) stopy na dywaniku, przecież gdybyś kupował meble, siedziałbyś na kanapie lub leżał na łóżku. Dobrze się czujesz i porównaj, jak różne dywaniki czują się na skórze, abyś znalazł to, co lubisz. Ty prawdopodobnie będziesz w kontakcie z dywanikiem każdego dnia, kładąc swoje stopy na nim gdy ty dostajesz z łóżka lub siedzisz na nim gdy ty masz przyjaciół zebranych wokoło i tam jest mało miejsc w salonie; więc ty chcesz ja być gładki dotykać, wygodny i ciepły, nie drapiący lub marnie cienki

Zobacz także: Sposób na przytulną sypialnię

Komentarze (0)

Zostaw komentarz