6 niezbędnych rzeczy z szafki nocnej, które pomogą Ci szybciej zasnąć

Udostępnij

Jako miejsce, gdzie zaczynasz i kończysz każdy dzień, twoja sypialnia jest jednym z najważniejszych obszarów w twoim domu, a to jak jest zaprojektowana może mieć głęboki wpływ na twoje codzienne życie. Twoja sypialnia powinna być relaksującym zaciszem, takim, które jest ciepłe, spokojne i wygodne. Chociaż nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, jeśli chodzi o styl, istnieją zatwierdzone przez ekspertów strategie, których możesz użyć, aby stworzyć spokojną przestrzeń, która ukołysze Cię do zdrowego snu.

Ważne jest, aby zwracać uwagę na przedmioty, które trzymasz w pobliżu łóżka i na to, jak mogą one wpływać na Twój sen, mówi dr Eve Van Cauter, ekspert ds. snu i przewodnicząca naukowej rady doradczej Sleep Number. "Normalne czynności w ramach codziennej rutyny są sposobem, w jaki utrzymujemy rytm naszego życia," mówi. "Poziom niepokoju wzrasta, gdy te rutynowe czynności są zabierane". Aby pomóc w tworzeniu zdrowych rutynowych czynności, rozważ przedmioty na swojej szafce nocnej. Oto sześć must-haves, które mogą pomóc ci zasnąć szybciej i obudzić się dobrze wypoczętym.

1. Szuflada

Upewnij się, że Twoja szafka nocna jest wyposażona w miejsce, w którym możesz schować przedmioty takie jak telefony i tablety, gdy nadejdzie pora snu. "Częścią rutyny przed snem jest odłożenie urządzeń do szuflady i pożegnanie się z nimi na noc" - mówi projektantka i terapeutka Anita Yokota. Wiele szafek nocnych ma teraz wbudowane gniazdka lub otwory na ładowarki, które ułatwiają podłączanie urządzeń. Jeśli Twój stolik nocny nie ma szuflady, schowaj pod nim pudełko lub koszyk z przykrywką, abyś mógł łatwo schować urządzenia na noc.

2. Lampka

Umieść lampkę na szafce nocnej (lub zainstaluj kinkiet bezpośrednio nad nią), aby zapewnić światło do czytania, które możesz łatwo wyłączyć w łóżku. Powinieneś również wziąć pod uwagę temperaturę barwową żarówki. "Niebieskie światło jest rodzajem światła, które mówi naszemu zegarowi biologicznemu, że jest dzień", mówi Van Cauter, "i dlatego chcemy uniknąć ekspozycji na niebieskie światło, gdy chcemy iść spać". Zamień na C by GE Tunable Smart Bulb, aby lepiej kontrolować temperaturę światła. Możesz zaprogramować chłodne światło, aby cię obudzić i ciepłe, przyćmione światło, aby pomóc ci się uspokoić w nocy.

3. Mała taca

"Utrzymanie porządku i porządku przy łóżku może również pomóc w zmniejszeniu stresu", mówi Van Cauter. Postaw na szafce nocnej małą tackę, na której będziesz mogła przechowywać biżuterię, okulary i inne różne przedmioty. Rano opróżnij tacę z wszystkiego, co powinno znajdować się gdzie indziej.

4. Alarm

Z telefonem w szufladzie, będziesz potrzebować innego rodzaju alarmu na rano. Każdy zegar zrobi, ale jeśli masz problemy z zasypianiem lub obudzić, rozważyć Hatch Restore ($130, Amazon). Możesz zbudować łóżko / wake-up rutynę z medytacji w czasie, światła wskazówek (w tym wschód słońca), i maszyny dźwięku.

5. Podstawka

Chroń swoje meble, jednocześnie pomagając sobie w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia. Aby odeprzeć pierścienie, trzymaj podstawkę na nocnej szafce pod szklankę z wodą. Jeśli chcesz, umieść podstawkę wewnątrz dużej tacy z obręczą, aby zabezpieczyć powierzchnię szafki nocnej przed rozlaniem.

6. Miejsce na książki

Zostaw miejsce na szafce nocnej na książkę lub dwie do czytania w nocy. Możesz też trzymać tam mały notatnik lub dziennik, aby tworzyć listy rzeczy do zrobienia na następny dzień, sugeruje Van Cauter. Użyj go, aby odłożyć swoje myśli i zmartwienia do łóżka, abyś mógł spokojnie zasnąć.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz