Jak czyścić i konserwować panele ścienne

Udostępnij

Nowoczesne aranżacje wnętrz coraz częściej wykorzystują panele ścienne. W dzisiejszym artykule pokażemy, jak o nie dbać!

Spis treści

  • Co warto wiedzieć o panelach ściennych
  • Panele ścienne - czyszczenie i konserwacja
  • Jak dbać o panele ścienne?

Co warto wiedzieć o panelach ściennych

Panele ścienne to uniwersalne rozwiązanie aranżacyjne, które pozwala na tworzenie różnych kompozycji dekoracyjnych. Charakteryzują się również wyjątkową funkcjonalnością. Pozwalają na szybkie odświeżenie wnętrza przy jednoczesnym obniżeniu kosztów remontu i budowy. Montaż jest łatwy, więc wszystko można wykonać samodzielnie. Ukrywają również niedoskonałości ścian. Nie będziesz musiał wyrównywać powierzchni.

Panele ścienne są również trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Chronią ściany przed uszkodzeniami. Na rynku dostępnych jest wiele paneli. W zależności od tego, co preferujesz, możesz wybrać panele gipsowe, szklane lub drewniane. Opcją są również panele PCV.

Panele ścienne - czyszczenie i konserwacja

Rodzaj panelu ściennego determinuje metodę konserwacji. Panele z PVC można łatwo czyścić. Tworzywo sztuczne jest odporne na wilgoć i wodę, dzięki czemu łatwo usunąć z nich zabrudzenia. Można je stosować w każdym pomieszczeniu naszego mieszkania, w tym w łazience i kuchni. Drobne zabrudzenia można usunąć za pomocą miękkiej, wilgotnej ściereczki i letniej wody.

Do usuwania uporczywych plam z paneli ściennych i podłogowych można użyć dedykowanych detergentów. Często skuteczne są uniwersalne środki czyszczące. W tym celu można użyć odrobiny octu lub płynu do mycia naczyń, które są znane ze swoich właściwości czyszczących. Jeśli chcesz uzyskać maksymalną ochronę, używaj produktów, które chronią przed gromadzeniem się kurzu i brudu. Jeśli masz błyszczące panele, powinieneś użyć specjalnych produktów, aby dodatkowo je nabłyszczyć bez smug. Podczas stosowania detergentów należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta.

Jak dbać o panele ścienne?

W przypadku drewnianych paneli ściennych, które mają stały kontakt z wodą, wymagana jest szczególna ostrożność. Do usuwania powierzchownych zabrudzeń należy używać miękkiej, zwilżonej ściereczki. Pamiętaj o odprowadzeniu nadmiaru wody. Nie zapomnij jednocześnie usunąć wszelkich zanieczyszczeń, które mogły się nagromadzić. Naturalne drewno jest podatne na przebarwienia. Bejca może trwale zmienić właściwości materiału, wpływając na jego wygląd. Pomocne będzie również regularne stosowanie impregnatów lub wosków w celu ochrony materiału.

Coraz więcej osób decyduje się na dekoracyjne panele szklane. Do codziennego czyszczenia wystarczy gumowa ściągaczka, która usunie zabrudzenia i zapobiegnie powstawaniu smug. Regularnie należy też stosować produkty odtłuszczające. Świetnie sprawdza się w tym celu płyn do mycia naczyń. Panele w łazience i kuchni należy czyścić przy użyciu mydła i środków do usuwania kamienia. Można je czyścić tak samo jak płytki.

Materiały promocyjne

Komentarze (0)

Zostaw komentarz