Proste triki DIY do transformacji domu

Udostępnij

Dom jest tam, gdzie jest serce, albo tak mówią. Ale czy jest tam, gdzie chcesz spędzić większość swojego czasu? Jeśli rok 2020 nauczył nas czegokolwiek, to znaczy, że powinniśmy czuć się szczęśliwi i zadowoleni w miejscu, w którym żyjemy. I to wszystko zaczyna się od tego, że mamy szczęśliwe otoczenie.

Dobrą wiadomością jest to, że można przekształcić swój dom naprawdę dość łatwo, bez wydawania dużych pieniędzy lub wykonywania dużych, kosztownych prac. Wystarczy trochę kreatywnego myślenia i planowania. Kluczem, jak mówią eksperci, jest nie tyle zdobycie czegoś, czego się nie ma, ale jak najlepsze wykorzystanie tego, co się już ma. Jeśli nadal nie jesteś do końca przekonany, spójrz na te genialne haki DIYY, które możesz zastosować w swoim własnym domu. Możesz być zaskoczony, jak bardzo prosta sztuczka może zmienić Twoją przestrzeń życiową.

Zabierzcie "Hygge" do domu.

Co to, u licha, jest Hygge? W rzeczywistości jest to bardzo prosta filozofia, która pochodzi z Danii i jest bardzo łatwa do naśladowania. Samo słowo jest trudne do przetłumaczenia, ale zasadniczo oznacza "cieszyć się prostotą życia" - coś, co Duńczycy robią całkiem dobrze! Prawdopodobnie można sobie wyobrazić, że pójście do Hygge'a oznacza zastosowanie minimalistycznego podejścia - deklutrowanie i utrzymywanie prostoty. Ale chodzi również o stworzenie przestrzeni, która jest odpowiednia dla Ciebie osobiście.

Zachęcają do otaczania się rzeczami, które wywołują szczęśliwe wspomnienia, takimi jak zdjęcia, pamiątki i prezenty. Dlaczego nie powiesić niektórych z tych "szczęśliwych przedmiotów" na ścianie wraz z ulubionymi zdjęciami?

Kolejną ważną sztuczką higieniczną jest tworzenie ciepła za pomocą światła. Więc pozbyć się tych tanich żarówek, które mają ostre światło, i zainwestować w niektóre ściemniacze i lampy domowe. Ostatecznym celem jest promowanie spokoju i ciepła, więc upewnij się, że masz ładne, proste lampy w pokojach, w których się relaksujesz. Firma zajmująca się wyposażeniem wnętrz Loft You promuje styl życia Hygge i ma do zaoferowania kilka świetnych lamp. 

Ponowne wykorzystanie starych śmieci

Czy kiedykolwiek poszedłeś do ładnej kawiarni lub baru i byłeś pod wrażeniem tego, jak używali starych śmieci jako wyposażenia? Jest to bardzo popularne w miejscach publicznych, ponieważ wzbudza poczucie stylu i jest dość łatwe do osiągnięcia. Oto tylko kilka sugestii, które pozwolą na rozprzestrzenienie się myśli:

Zamień stare czajniki w wazony

Jeśli nie masz przypadkiem szafy pełnej starych czajniczków, możesz odwiedzić lokalny sklep charytatywny i odebrać resztę z 5 funtów. Nie musisz się przy tym starać, po prostu zbierz kilka ładnych, kolorowych czajniczków i posadź w nich trochę kwiatów. Nie tylko od razu rozświetlisz pokój, ale także będziesz otaczać się naturą, która sama w sobie działa uspokajająco. Rozrzućcie kilka z nich wokół i całkowicie zmieńcie klimat w pomieszczeniu!

Zamień drabinę stopniową w stylowy regał książkowy

Wymaga to kilku desek drewna, które można łatwo zebrać, jeśli nie masz żadnych leżących wokół. Wystarczy wsunąć drewno na każdy stopień drabiny i zabezpieczyć kilkoma śrubami. To sprawia, że regał jest bardzo prosty, ale stylowy, ale może być również używany jako funkowy regał na buty, jeśli wolisz.

Pomaluj kilka drewnianych palet i zbuduj przestrzeń chłodniczą

Palety są zazwyczaj bezpłatne, jeśli się ich szuka. Być może zapytaj o nie w mediach społecznościowych, ponieważ lokalne firmy są znane z tego, że pozbywają się ich po otrzymaniu dostawy. Kilka palet i trochę farby może w rzeczywistości spowodować różnego rodzaju kreacje, od samodzielnie zbudowanego łóżka do całej chłodnej przestrzeni wykonanej z ławek. Możesz również przymocować jedną z nich do ściany i stworzyć stylową półkę na pudełka - po prostu upewnij się, że najpierw je wyszlifujesz, ponieważ większość palet nie jest przyjazna meblom, gdy je znajdziesz.

Zmień swoją grę w wiązanie zasłon

Ten może brzmieć jak bardzo mała i nieistotna zmiana, ale jest kilka sposobów, na które można zawiązać zasłony, które naprawdę poprawią wygląd pokoju. Zainwestuj na przykład w jakąś prawdziwą linę i zawiąż ją z nią, aby nadać jej pewną teksturę. Inny jeden jest kopać przez twój biżuterii pudełka i znajdować niektóre starego koralikowego naszyjnika (znowu, wizyta dobroczynny sklep może wymagać tutaj), i ostrożnie zawijają one wokoło twój zasłon dla iskrzącego spojrzenia. Okna są ważną częścią każdego pokoju, a te małe zmiany mogą pomóc wypielęgnować rzeczy w górę.

Coś starego, coś nowego

Wskazówki i sztuczki są zawsze o wiele tańsze niż kupno nowych rzeczy, a wyniki mogą być czasami nawet lepsze. Plus z pieniędzy, które oszczędzasz, możesz poczęstować się nowymi meblami, aby z nimi pójść. Kontrast między starymi i nowymi jest bardzo modny! Loft Masz pełną gamę do przeglądania, dlaczego nie dać im spojrzeć.

Więcej o DIY przeczytasz TUTAJ

Komentarze (0)

Zostaw komentarz