Jak dodać wnętrzom charakteru

Udostępnij


Marzysz o dziwacznych, wypełnionych charakterem pokojach, ale czujesz się ograniczony przez ograniczenia związane z wynajmem i budżetem? Może się okazać, że nie możesz malować ścian, albo że właściciel sprzeciwia się wszelkim otworom wchodzącym w ścianę dla niektórych dobrze usytuowanych wieszaków ściennych. Ale nigdy się nie bój, przewodnik po tworzeniu osobowości w wynajętej przez Ciebie przestrzeni w ramach budżetu jest tutaj. Oto pięć szybkich sposobów na kultywowanie charakteru w wynajmowanej nieruchomości bez naruszania umowy lub łamania konta bankowego.

Drukowanie i kadrowanie wydruków to doskonały sposób na dodanie charakteru wynajętemu domowi szybko i bez konieczności zakupu drogiej sztuki ściennej. Usługi takie jak Best4Frames oferują usługi drukowania i kadrowania, dzięki czemu możesz kadrować swoje ulubione zdjęcia lub drukować plakaty, aby nadać im artystyczny charakter. Zamiast wbijać gwoździe, możesz użyć haczyków samoprzylepnych lub na rzepy, które mogą być zdejmowane ze ściany przed każdą inspekcją właściciela.

Praca z rzeźbami kolorowymi
Strategiczne umieszczanie kolorowych rzeźb na półkach i meblach to doskonały sposób na ożywienie wynajmowanej powierzchni. Spróbuj użyć kolorów, które wyróżniają się na tle twojego odcienia ściany (nic jak plusk czerwieni na tle białej ściany), aby zrobić zabawną zmianę w neutralnej przestrzeni. Odwiedź sklepy charytatywne lub zajrzyj do Etsy, aby wesprzeć lokalne firmy podczas pozyskiwania nowych, kreatywnych dzieł sztuki.
styl bohemy
Meble z drugiej ręki
Jeśli zabierasz swoje meble na wynajem, nie obawiaj się, że znajdziesz w nich meble używane, aby znaleźć jakieś unikalne elementy. Użyj Freecycle, odwiedź sklepy charytatywne, a nawet wyszukaj w serwisie eBay kilka unikalnych używanych krzeseł i stołów. Jeśli czujesz się ambitny, dlaczego nie rozważyć zrobienie jakiejś tapicerki DIY, jeśli Twój przedmiot z drugiej ręki wymaga naprawy. Być może znajdziesz kreatywne rozwiązanie pozwalające na dodanie nowego pokrowca do eleganckiej ramy krzesła lub dokonanie prostej naprawy używanej sofy.
projekt urbanistyczny
Włącz jakąś naturę
Wprowadzenie do domu trochę zieleni może stworzyć pewną postać w prosty i skuteczny sposób. Jeśli obawiasz się, że zapomnisz o podlewaniu roślin lub masz alergie, zawsze możesz kupić trochę fałszywej zieleni, aby dodać trochę koloru, bez konieczności utrzymywania niczego przy życiu. Skorzystaj z parapetu, a jeśli masz szczęście, że go masz, stwórz na swoim balkonie przestrzeń przyjazną naturze, gdzie będziesz mógł cieszyć się poranną kawą.
dom bez bałaganu
Tworzenie zestawień kolorów
Jeśli nie potrafisz stworzyć ściany akcentującej, dlaczego nie stworzyć mebli funkcyjnych lub koloru rozjaśniającego przestrzeń? Jeśli nie chcesz inwestować w kolorowe meble tylko po to, by przekonać się, że do nich nie pasują, kup kolorowe pokrowce na poduszki, rzuty, dywany, a nawet wypróbuj kilka testerów, jeśli chcesz rozjaśnić ramy krzeseł lub stołów lizaniem farby. Jeśli nie jesteś w stanie pomalować swojej przestrzeni, włączenie kolorowych mebli może wzbogacić Twoją przestrzeń w oszczędny sposób. 
 
Jeśli wynajmujesz i masz ograniczony budżet, nadal możesz stworzyć tętniącą życiem i przyjemną przestrzeń życiową, nie denerwując właściciela ani salda w banku. Baw się kreatywnie i eksperymentuj z kolorami w swojej wynajmowanej nieruchomości.

Zobacz także: Jak stworzyć luksusową sypialnię

Komentarze (0)

Zostaw komentarz