Planujesz projekt remontowy? Sprawdź te narzędzia, które powinieneś mieć w swoim domu

Udostępnij

Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i czerpanie satysfakcji z samodzielnego wykonywania domowych remontów i majsterkowania. Wymaga jednak minimalnej wiedzy z zakresu obróbki metalu lub drewna, a także zgromadzenia odpowiednich narzędzi. Jakie narzędzia są niezbędne w kompletnym zestawie do remontu domu? Jaki sprzęt do wykańczania wnętrz musisz mieć? Z naszymi wskazówkami możesz samodzielnie wyremontować swój dom. Nie mów, że nie posiadasz niezbędnych narzędzi!

Harmonogram to dobre miejsce na rozpoczęcie każdego większego remontu. Szczegółowy plan ułatwi zakup narzędzi i materiałów potrzebnych do remontu. Najlepiej zrobić to z wyprzedzeniem, aby nie tracić czasu w trakcie remontu. Rodzaj remontu, który planujesz przeprowadzić, określi skład twojego zestawu.

Spis treści

  • Narzędzia do renowacji mieszkania
  • Narzędzia do remontu domu
  • Narzędzia wymagane do prac wykończeniowych
  • Narzędzia do wykańczania wnętrz
  • Narzędzia dla firm remontowych

Narzędzia do renowacji domu

Skrzynka narzędziowa to jedno z najbardziej przydatnych akcesoriów podczas remontu. Ułatwia organizację i przyspiesza pracę. Torba narzędziowa to alternatywa dla tradycyjnej skrzynki narzędziowej. W torbie narzędziowej można przechowywać cały sprzęt.

Listę narzędzi rozpoczyna młotek ślusarski. Narzędzie to może przydać się na każdym etapie remontu. Możesz potrzebować młotka kamieniarskiego lub ciesielskiego, młotka ciesielskiego z ostrzem krzyżowym, a także młotka gumowego z końcówką kulistą. Wszystkie te narzędzia są dostępne w profesjonalnych wypożyczalniach. Warto rozważyć zestaw z obcęgami i śrubokrętami do wyciągania gwoździ.

Nie będziesz w stanie dosięgnąć sufitów lub górnych ścian mieszkania, niezależnie od tego, czy znajduje się ono w bloku, czy w domu. Do prostych remontów najlepiej sprawdzi się standardowa nadstawka, najlepiej aluminiowa, z 4-8 stopniami w zależności od wariantu. Drabina jest potrzebna do tynkowania, malowania czy wymiany źródła światła.

Narzędzia do remontu domu

Jeśli zamierzasz samodzielnie złożyć meble, rozwiązać problem hydrauliczny lub naprawić rower, będziesz potrzebować zestawu kluczy. Na przykład klucz chromowo-wanadowy 6-22 mm. Podczas remontu natkniesz się na części, które trzeba będzie zgiąć, przeciąć lub wyciągnąć. Do takich prac potrzebne będą szczypce. Warto również zainwestować w wiertarko-wkrętarkę, aby móc wiercić otwory pod kołki rozporowe lub wkręcać i wykręcać śruby.

Wiertarko-wkrętarka z funkcją udaru jest przydatna do cięższych prac, grubszych materiałów, większych śrub i wiercenia w betonie lub murze. Wyrzynarka jest potrzebna do precyzyjnego cięcia, wycinania kształtów i dokładnego przycinania desek i paneli. Pilarki ukosowe doskonale nadają się do cięcia dużych ilości desek, paneli lub kantówek. Ten typ piły najlepiej nadaje się do większych projektów, takich jak renowacja domu lub budowa tarasu. Do prac rozbiórkowych idealna jest natomiast piła szablasta z mocnym silnikiem, wymiennym brzeszczotem i innymi funkcjami, takimi jak brzeszczot, który może ciąć grubsze materiały.

Narzędzia wymagane do prac wykończeniowych

Ważne jest posiadanie pędzli. Zwróć uwagę na rozmiar, kształt i przeznaczenie każdego pędzla. W przypadku farb akrylowych, szpachelki są przydatne do nakładania masy szpachlowej lub usuwania starej farby. Wałki mogą być używane do nakładania farby, emulsji lub emalii. Przydatny jest także kij teleskopowy, kuweta i worki na farbę, papier ścierny i rękawice.

Narzędzia do wykańczania wnętrz

Pistolet malarski to niezbędne narzędzie do malowania ścian i sufitów. Umożliwia on równomierne rozprowadzanie farby w celu uzyskania gładkiej, estetycznej powierzchni. Piła jest niezbędna do wykańczania drewna. Umożliwia ona precyzyjne cięcie desek, paneli lub listew.

Do równomiernego i dokładnego nakładania kleju potrzebne będą specjalne pędzle do tapet. Jeśli w planach jest układanie płytek, potrzebny będzie specjalny zestaw zawierający gumowe kielnie, przecinak do płytek i inne narzędzia. Narzędzia te posłużą ci przez wiele lat.

Narzędzia dla firmy remontowej

Odpowiednie narzędzia są niezbędne dla firmy remontowej do wydajnego i skutecznego wykonywania prac budowlanych. Powinny one być zarówno funkcjonalne, jak i bezpieczne. Wszystkie powyższe są uważane za podstawowe narzędzia. Firma potrzebuje również narzędzi bezpieczeństwa, takich jak kaski, rękawice i okulary ochronne.

Mieszarka jest jednym z najważniejszych narzędzi w arsenale każdego zespołu, który podejmuje się prac remontowych. Jest to profesjonalne urządzenie, które służy do mieszania farb i zapraw. Istnieją szlifierki elektryczne, pneumatyczne, akumulatorowe i ręczne do szlifowania i polerowania. Szlifierki kątowe to jedne z najpopularniejszych urządzeń tego typu. Mogą być używane do cięcia kamienia naturalnego, ceramiki i tworzyw sztucznych, a także metali, prętów zbrojeniowych, betonu i metali.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz