Najlepsze gramofony 2019: najlepsze urządzenia dla każdego budżetu

Udostępnij

Najlepsze gramofony 2019 roku nie są tymi samymi zakurzonymi starymi odtwarzaczami płytowymi, które można znaleźć na poddaszu rodziców - najlepsze gramofony na świecie to dziś całkowicie nowoczesne urządzenia, niezbędne dla każdego miłośnika muzyki. 

Przekonasz się, że większość nowoczesnych gramofonów jest dobrze wyposażona w najnowsze technologie, takie jak wbudowana łączność Bluetooth i wyjścia USB, które pozwalają na nagrywanie płyt LP bezpośrednio na komputerze. W dzisiejszych czasach możesz słuchać swoich winyli wszędzie. 

Z modą na winyle wciąż w pełnym rozkwicie, sprzedaż gramofonów stale rośnie na całym świecie od 2012 roku - i nigdy nie było lepszego czasu na inwestowanie w nowy odtwarzacz płytowy. 

Niezależnie od tego, czy chcesz odkurzyć te stare płyty, czy też jesteś członkiem nowoczesnego ruchu rewitalizacji winylowej, będziesz chciał znaleźć najlepszy gramofon dla Ciebie - dlatego właśnie zebraliśmy nasze ulubione odtwarzacze płyt do obracania Twoich melodii.

Zdezorientowany przez te wszystkie ruchome części? Przeczytaj nasz przewodnik, jak ustawić stół obrotowy.

1. Audio-Technica AT-LP120-USB

Najlepszy gramofon startowy z wszystkimi funkcjami, jakich kiedykolwiek będziesz potrzebował.

Po wyjęciu z pudełka, posiada możliwość odtwarzania z prędkością 33 ⅓, 45 i 78 obr/min, co oznacza, że nigdy nie będzie albumu, którego nie będziesz mógł odtworzyć. Wbudowany jest również przedwzmacniacz gramofonowy, dzięki czemu nie musisz się martwić o znalezienie go samemu. 

Nowi kolekcjonerzy rekordów pokochają łatwą konfigurację i funkcje, podczas gdy bardziej sprawdzeni użytkownicy pokochają opcję wybierania pionowego kąta śledzenia, siły śledzenia i łatwo wymienialną skorupę głowicy. Oczywiście, wygląda to jak zdzierstwo Technics SL-1200, ale za ułamek ceny jest całkowicie tego warte. 

AT-LP120-USB jest również wyposażony w wyjście USB, które umożliwia nagrywanie kolekcji nagrań, jeśli chcesz. Mówiąc prościej, ten pokład zapewnia idealną równowagę pomiędzy łatwością użytkowania dla początkujących, a jednocześnie zawiera kilka bardziej zaawansowanych funkcji, w które możesz się rozwinąć.

2. Audio-Technica AT-LP60

Odporny na uderzenia automatyczny stół obrotowy dla początkujących w korzystnej cenie

Jeśli nie chcesz wydać fortuny na najlepszy gramofon na świecie i nie martwisz się o wyciskanie każdej ostatniej kropli wierności z płyt LP, Audio-Technica AT-LP60 jest doskonałym punktem wyjścia.

Jest przenośny, może grać większość winyli i jest zdecydowanie najtańszym gramofonem, jaki mamy na tej liście. Jest on również całkowicie automatyczny, co oznacza, że będzie ustawiał się w kolejce po rekord i przywracał ramię do pozycji spoczynku bez konieczności użycia dźwigni ręcznej. 

Jedynym zastrzeżeniem z gramofonem tak tanim jest to, że nie będzie on rosnąć wraz z Tobą w miarę rozszerzania się kolekcji winylowej. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy oznacza, że utknąłeś z nim, ale możesz wymienić igłę, gdy się zużyje.

Chociaż na rynku są tańsze, źle skonstruowane gramofony, nie jest to warte zachodu, ponieważ ryzykujesz zniszczenie cennych płyt za pomocą źle ustawionych i źle wyważonych ramion. Winyl jest drogi, więc polecamy AT-LP60 dla początkujących, którzy dopiero zaczynają. 

3. Denon DP-300F

Wspaniały, w pełni automatyczny gramofon, który nie rozbija banku.

Denon DP-300F to wspaniały gramofon, który brzmi tak dobrze, jak wygląda. Dołączona do zestawu wkładka DSN-85 nie jest najbardziej dokładna, ale mimo to udaje się sprawić, że muzyka brzmi przestronnie i jest dość szczegółowa, zwłaszcza za swoją cenę.

Chociaż DP-300F nie posiada wyjść USB niektórych z wymienionych tutaj gramofonów, jest to nadal świetny gramofon startowy dla każdego, kto nie chce ręcznie ustawiać albumów w kolejce lub ma zwyczaj zasypiać podczas słuchania muzyki. Funkcja automatycznego uruchamiania/zatrzymywania Denona oznacza, że igła nie zostanie zużyta na końcu płyty, ponieważ ramię natychmiast powraca po zakończeniu albumu. 

Jakość budynku jest przyzwoita dla gramofonu w całości z tworzywa sztucznego, ale jego przyciski są tanie - to drobny problem, ale nie powinien być dla Ciebie przeszkodą. Jeśli Audio-Technica AT-LP120-USB nie pasuje do twojej estetyki, zamiast tego rozważ Denon DP-300F.

4. Płynność RT81

Alternatywa dla AT-LP120-USB dla tych, którzy nie potrzebują USB.

Fluance RT81 to doskonały stół startowy dla entuzjasty. Jest prosty w konfiguracji i użytkowaniu dla początkujących, ale można przełączyć kasetę, aby później wycisnąć większą wydajność. Nowicjusze nie będą musieli się martwić o oddzielny przedwzmacniacz gramofonowy, ponieważ jest on wbudowany. Można go jednak wyłączyć, jeśli chcemy użyć lepszego przedwzmacniacza zewnętrznego. 

Jedynym minusem jest to, że reklamowana przez Fluance'a funkcja automatycznego wyłączania po prostu wyłącza talerz, zapobiegając nadmiernemu zużyciu igły, ale nadal będziesz musiał sam zwrócić ramię do miejsca spoczynku. Będziesz również musiał ręcznie ustawiać w kolejce rekordy, które nie są w żaden sposób łamiące umowę, ale są czymś, co należy rozważyć dla tych, którzy szukają w pełni automatycznego gramofonu. Denon DP-300F to świetny wybór dla osób poszukujących w pełni zautomatyzowanego odsłuchu płyt. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz