Regulacja pieca wolnostojącego

Udostępnij

Te osoby, które zdecydowały się na zamontowanie pieca wolnostojącego mogą obecnie spokojne regulować jego moc wykorzystując do tego kilka różnych sposobów.

Szczególnie interesująca jest szybra albo przepustnica, dzięki której można kontrolować ilość przepływającego powietrza i w ten sposób wydajność pracy takiego pieca będzie lepsza. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie termostat, z którym będziemy mieli do czynienia w przypadku nowoczesnych pieców, które pozwalają na automatyczną regulację przekroju wlotu powietrza. Gdy chcemy wybrać sposób dokładania opału to nadal najbardziej wygodnym rozwiązaniem są frontowe drzwiczki pieca. W sprzedaży są już takie, które mają drzwiczki z boku, albo górną klapę ale nie sprawdza się to najlepiej. Jeszcze inną ważną kwestią będzie to jak usuwa się popiół z takiego pieca.

Co do zasady powinniśmy się tym zajmować praktycznie po każdym paleniu. Jeśli nie ma się aż tyle czasu to trzeba pamiętać, że usuniecie go będzie konieczne kilka razy w tygodniu. W nowoczesnych piecach jest ułatwienie, ponieważ znajdują się specjalne pojemniki z pokrywą i dzięki temu usuwanie popiołu staje się łatwiejsze. jednak nie we wszystkich domach wolnostojący piec będzie się tak dobrze sprawował.

Musimy wiedzieć, że piec powinien być dobrze wyregulowany oraz w odpowiednim miejscu postawiony. Firmy, które produkują kozy starają się naciskać na to, by ich piece stawiane były w takim miejscu, gdzie jest otwarta przestrzeń, ponieważ właśnie tam piec taki będzie można najlepiej wykorzystać. Piec nie może się również znajdować blisko takich elementów, które są łatwopalne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz