Jak tanio urządzić pokój

Udostępnij


Kiedy przeprowadzasz się do pokoju studenckiego, niezależnie od tego, czy znajduje się on w akademiku, czy też wynajmujesz pokój we wspólnym domu, zazwyczaj masz bardzo ograniczone możliwości, aby wyglądał on ładnie. Większość domów studenckich posiada podstawowe standardowe wyposażenie, takie jak meble, oraz gołe ściany. Jeśli jesteś sprytny, możesz wynająć nowy budynek, w którym deweloperzy wybrali już nowoczesne meble, ale często studenci wybierali udziały w domu z przestarzałymi meblami i starymi. Pokoje studenckie to zazwyczaj tylko małe pomieszczenia z łóżkiem, biurkiem i szafą. W tym poście, chcę pokazać, jak udekorować pokój studencki na budżet, ponieważ wiemy, że będąc studentem masz bardzo ograniczone zasoby i pracy w pełnym wymiarze czasu, aby uzyskać dodatkową gotówkę jest prawie niemożliwe.
Zanim zaczniemy, musimy podejść do tego tak, jak do każdego projektu aranżacji wnętrz. Po pierwsze, musisz ocenić swoją przestrzeń. Tutaj trzeba rozejrzeć się po mieszkaniu i zacząć od podstaw.
Podstawy:

  • Ściany. Potrafisz malować lub wiercić? W większości przypadków nie, a ja dam ci kilka pomysłów, jak się z tym uporać. 
  • Podłoga. Tak samo jak w przypadku najemców, niezależnie od tego, czy jest to wspólne mieszkanie, czy pokój w akademiku, podłoga już położona i nie wolno jej zmieniać (budżet też nie będzie), więc to też pokryje.
  • Meble. Bardzo rzadko wynajmuje się pokój na rok, który jest nieumeblowany, czasami może to być błogosławieństwem, jeśli chcesz umieścić własną personalizację (i jest to oczywiście łatwiejsze), ale większość pokoi będzie miała podstawowe funkcjonalne meble dla studentów, takie jak łóżko, magazyn i biurko. Niewiele jest pomysłów na to, jak można je również spersonalizować.
  • Personalizacja. Oto najważniejsza część, jak sprawić, aby Twój pokój wyglądał ładnie i przytulnie lub nowocześnie przy bardzo ograniczonym budżecie. To też pokryję. 
  • Stwórz moodboard, aby znaleźć swój osobisty styl, kolorystykę i akcesoria.

Ważną częścią jest również wybór wynajętego mieszkania. Większość studentów wybiera swój pokój na podstawie lokalizacji, ceny i wielkości. Jest to świetny sposób, jednak w większości przypadków największym czynnikiem będzie cena. Jednakże, wybór starego mieszkania z przepełnionym domem może być bardziej szkodliwy dla środowiska studenckiego, więc weź pod uwagę kilka aspektów przed wynajmem. Dzielenie się domem może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie grosza, ale nie będziesz wiedział, z kim będziesz dzielić kuchnię lub łazienkę, a to może być bardzo trudne do zmiany po podpisaniu umowy. Ponadto większość wynajmujących nadal robi bardzo mało dla swoich najemców, szczególnie w starym domu, możesz skończyć bez gorącej wody, kiedy w pokoju pęka bojler lub pleśnie, co może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Wybierz lokal, w którym masz spokój ducha i wszystko jest zadbane, a także łazienkę. Wszelkie ewentualne naprawy lub problemy są szybko rozwiązywane. Być może wybór nowoczesnego zakwaterowania studenckiego, takiego jak Nido Student, w którym masz swój własny pokój studio z łazienką, może być najlepszym rozwiązaniem. 
rośliny w domu
 
Funkcjonalność
Po pierwsze, twój pokój musi być funkcjonalny. Twoje osiągnięcia w nauce są ważniejsze niż aktualizacje Instagram feed. Skupmy się najpierw na ergonomii i właściwym środowisku pracy, zanim udekorujesz pokój studencki. Upewnij się, że masz odpowiednie miejsce na biurko i krzesło, które jest fikcyjne. Posiadanie fajnego biurka, które nie ma wystarczająco dużo miejsca do odrabiania pracy domowej, lub funky krzesło nie pozwoli Ci pracować poprawnie. Oceniaj najpierw swoje biurko i krzesło. Czy jest ono wygodne? Czy możesz z łatwością sięgnąć po swoje najważniejsze rzeczy, np. notatnik, przesunąć laptopa lub postawić biurko na biurku, aby móc robić notatki? Czy Twoje krzesło pozwala Ci siedzieć prosto? Czy ma niezbędne oparcie? Jeśli nie, zawsze możesz porozmawiać z właścicielem lub najemcą i poprosić o udostępnienie biurka i krzesła, które spełniają normy, ponieważ nie możesz ryzykować swojego zdrowia w pracy w niewłaściwym środowisku.  
Twoje biurko powinno znajdować się w pobliżu naturalnego światła. Upewnij się, że Twoje biurko znajduje się w pobliżu okna, aby umożliwić pracę w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnego światła.
Nastrój
Kiedy już zorganizujesz swoje niezbędne rzeczy do pokoju studenckiego i będziesz miał wszystkie funkcjonalne rzeczy na swoim miejscu, możesz zacząć od nastroju pokoju. Pomyśl o swoim osobistym stylu, codziennych zadaniach i rutynie. Jesteś osobą rano czy wieczorem? Możesz zaopatrzyć się w świece lub rośliny, aby poprawić sobie nastrój. Pomyśl o kolorystyce swojego pokoju i stylu, który chcesz zastosować. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć wszystkie pastelowe róże, czy też boho - możesz zacząć od zebrania obrazów do zestawienia, a to rzuci trochę światła na Twój osobisty styl. Stwórz swój własny moodboard, który będzie niezbędny w Twoim pokoju. To będzie Twoja podstawa i pomoc w znalezieniu odpowiednich akcesoriów.
 
 Przechowywanie
Praktyczne przechowywanie to coś, czego potrzebujesz. Może jedna szafa może nie wystarczyć. Jesteś z dala od domu i będziesz potrzebował ukryć wszystkie swoje rzeczy osobiste. Szukaj opcji przechowywania, które mogą być łatwo przenoszone lub oszczędzają miejsce. Zamiast ogromnej i niepraktycznej szafy zdecyduj się na wyjmowany stojak na ubrania. Zawieś stojaki na drzwiach i ładne półki. Stwórz piękną półkę w tym samym czasie. Użyj ładnych pudełek do przechowywania i możesz umieścić je dosłownie wszędzie w pokoju.
wystrój pokoju studenckiego wyposażenie miękkie
Ważną częścią wystroju pokoju studenckiego jest personalizacja przestrzeni. Nie musisz szczególnie podążać za żadnymi trendami, ale jeśli to zrobisz, jest to najlepszy sposób na stworzenie nastroju w pokoju. Miękkie meble mogą być niedrogim sposobem na stworzenie pięknego wystroju. Zmieniając poszycie łóżka, poduszki i narzuty, a także dywaniki, można to robić sezonowo i osiągnąć piękne rezultaty. Użycie innego rodzaju tekstur w miękkich meblach może stworzyć oszałamiający efekt. Pomyśl o zmieszaniu na przykład wełny, futra i bawełny lub lnu, frędzli i pomponów w stylu boho. Nie obawiaj się używać dywaników na dywanie, ponieważ może to stworzyć naprawdę przytulny efekt, jak również dodatkową dźwiękoszczelność, która może być niezbędna w hałaśliwych studenckich halach.


Ściany
W większości przypadków, wiercenie w ścianach to duże "nie" dla wynajmu pomieszczeń. Sposobem na to są paski dowodzenia i haki, a także taśma washi. Za pomocą taśmy washi możesz umieścić wszystkie swoje piękne odbitki, zdjęcia Instax lub plakaty. Paski poleceń mogą być używane do oprawionych w ramki grafik, małych, nie ciężkich roślin lub półek. 3M ma nośność wagową, więc upewnij się, że sprawdzasz je przed powieszeniem przedmiotów. Jest to piękny sposób na udekorowanie Twojego pokoju.

Zobacz także: 6 błędów przy urządzaniu domu

Komentarze (0)

Zostaw komentarz