Co to jest CCTV i jak to działa?

Udostępnij

DLA USŁUG INSTALACYJNYCH CCTV, ZADZWOŃ DO SYSTEMÓW STANOWYCH

CCTV, czyli telewizja przemysłowa, to system, który pozwala śledzić to, co dzieje się w firmie i wokół niej. Kamery i monitory umożliwiają podgląd zdarzeń na żywo, a rejestratory archiwizują nagrania do późniejszego wglądu. Nie należy mylić monitora CCTV ze zwykłym telewizorem. Nie odbiera publicznie nadawanych treści - tylko nagrania z kamer ochrony zainstalowanych na terenie obiektu.

Technologia CCTV istnieje już od dziesięcioleci, ale usprawnienia wprowadzone w ostatnich latach sprawiają, że jest ona jeszcze bardziej skuteczna w łapaniu przestępców w czynie i pociąganiu ich do odpowiedzialności. Rozważ różne części systemu CCTV i sposób, w jaki współpracują ze sobą.

KOMERCYJNE KAMERY BEZPIECZEŃSTWA

Celem kamer bezpieczeństwa jest rejestrowanie materiałów filmowych, szczególnie w miejscach narażonych na zagrożenia lub miejscach o wysokim poziomie przestępczości w budynku i wokół niego. Do wyboru jest kilka podstawowych opcji kamer bezpieczeństwa:

Kamery przewodowe wykorzystują kable do przesyłania materiału filmowego i prowadzenia nadzoru wizyjnego, ale sygnał może ulec osłabieniu, gdy zasięg transmisji przekroczy 300 metrów. Zastosowanie odpowiednich kabli sieciowych, przełączników i wzmacniaczy sygnału może pomóc w przezwyciężeniu tego problemu. Do jednego monitora znajdującego się w pomieszczeniu ochrony można podłączyć kilka kamer.
Kamery analogowe istnieją od lat i nadal są najbardziej popularnym typem kamer CCTV instalowanych obecnie. Mają one podstawową funkcjonalność i przechowują wideo na miejscu.
Kamery IP (protokół internetowy) pełnią te same funkcje co ich analogowe odpowiedniki, ale o znacznie większych możliwościach. Kamery IP charakteryzują się ostrzejszymi obrazami o wyższej rozdzielczości i bardziej elastycznymi funkcjami, takimi jak zdalny zoom i repozycjonowanie. Dają one również możliwość przeglądania materiałów filmowych w przeglądarce internetowej. Dzięki temu możliwe jest otrzymywanie powiadomień o wszystkim, co jest charakterystyczne dla Twoich kamer - na przykład o 3:00 rano - i oglądanie go na żywo z dowolnego miejsca za pośrednictwem komputera lub smartfonu. Główną wadą kamer IP jest ich wyższa cena.
 

USŁUGI OKABLOWANIA STRUKTURALNEGO

Wszystkie systemy CCTV wymagają okablowania, nawet te z kamerami bezprzewodowymi. Kable łączą różne elementy wyposażenia, w tym monitory, rejestratory, modemy i kamery przewodowe.

REJESTRATORY WIDEO

Kiedy kamera CCTV dostrzega coś ciekawego, rejestrator zapewnia możliwość cofnięcia się i obejrzenia tego później. Możesz skonfigurować kamery tak, aby nagrywały wszystko, co przechwytują, ale zajmuje to dużo miejsca w pamięci masowej. Z tego powodu można zaprogramować kamery tak, aby nagrywały tylko w określonych porach dnia lub w przypadku wykrycia ruchu. Opcje nagrywania wideo obejmują rejestrator DVR i rejestrator NVR.

Rejestratory DVR, czyli cyfrowe rejestratory wideo, są nowoczesnym zamiennikiem dla rejestratorów analogowych wykorzystujących taśmy wideo. Rejestratory DVR rejestrują materiał filmowy z kamer analogowych w formacie cyfrowym w żądanej rozdzielczości i klatkach na sekundę. Kiedy dysk twardy zapełni się, nowe obrazy zostaną najpierw nagrane na najstarszy materiał filmowy.
Rejestratory NVR, czyli sieciowe rejestratory wideo, działają podobnie jak rejestratory DVR, ale są kompatybilne z kamerami IP. Kamery i rejestrator NVR łączą się za pomocą przełącznika sieciowego lub routera. Dostęp do materiałów filmowych w rejestratorze NVR można łatwo uzyskać przez przeglądarkę internetową lub aplikację mobilną.
Notatka o dyskach twardych: Upewnij się, że do rejestratora DVR lub rejestratora NVR wybrano dyski twarde do zastosowań dozorowych. Są one zbudowane z bardziej trwałych komponentów niż zwykłe dyski twarde do komputerów, dzięki czemu mogą działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

UNIT DISPLAY

Aby oglądać na żywo lub nagrany materiał filmowy z kamer bezpieczeństwa, należy podłączyć rejestrator DVR lub NVR do telewizora lub monitora. Jednostka wyświetlacza dla systemu CCTV może mieć zakres od prostego monochromatycznego ekranu do kolorowego monitora HD. Jeśli posiadasz kamery IP, możesz również oglądać materiał filmowy zdalnie ze smartfonu lub komputera.

ZAINSTALUJ CCTV W SWOIM BIZNESIE W POŁOWIE POŁUDNIA.

Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest zapobieganie włamaniom i kradzieży, zapobieganie aktom wandalizmu, monitorowanie ruchu ulicznego, czy obserwowanie pracowników, telewizja przemysłowa może przynieść znaczne korzyści Twojej firmie. State Systems Inc. może fachowo zaprojektować i zainstalować system CCTV w firmach Tennessee, Arkansas lub Mississippi.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz podstawowych przewodowych kamer analogowych, czy też najnowszych bezprzewodowych kamer IP z każdą dostępną zaawansowaną funkcją, możemy zaspokoić Twoje potrzeby. Możemy również pomóc w przezwyciężeniu problemów związanych z wandalizmem kamer, oferując obudowy pyłoszczelne i kuloodporne, przeciwwybuchowe. Nasza szeroka gama przystępnych cenowo, wysokiej jakości produktów CCTV z pewnością będzie doskonałym uzupełnieniem wysiłków Twojej firmy w zakresie bezpieczeństwa.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz