Jaki styl wanien pasuje do Twojej łazienki

Udostępnij

Porozmawiajmy jeszcze trochę o łazienkach. Myślę, że minęło trochę czasu odkąd dodałem post o łazience, i wiesz, że uwielbiam ten temat. Niedawno przewijałam swoje zdjęcia, które zrobiłam w zeszłym roku na wystawie w kuchni, łazience i sypialni i było tam tak wiele pomysłów na projekty, że zastanawiałam się, jak ludzie wybierają wannę do swoich domów. (Btw, polecam ten pokaz dla każdego, kto przechodzi remont domu!)

Więc, mały przewodnik. 

Jeśli myślisz o zakupie nowej wanny, masz do wyboru wiele różnych typów i wzorów. Wanna, którą wybierzesz, jako największy i najważniejszy element w łazience, powinna odzwierciedlać Twoją osobowość i dobrze komponować się z otaczającym ją wystrojem i istniejącą armaturą łazienkową. Ten artykuł przedstawia niektóre z najbardziej popularnych stylów wanien na rynku, aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru dostosowanego do Twoich dokładnych potrzeb.

Popularne różne style wanienki do kąpieli

Żeliwne wanny mogą być niezwykle kosztowne, w szczególności antyczne wzory, które tworzą portret luksusowej elegancji. Jeśli Twoja istniejąca wanna składa się z żeliwa, warto dokonać wyceny, zanim ją po prostu wyrzucisz, ponieważ do dziś może ona przynieść pokaźną sumę. Utrzymując swoją wartość przez długi okres czasu, wanny żeliwne pozostają popularne także i dziś, a jeśli już je posiadasz, możesz po prostu przywrócić swoją wannę do bardziej atrakcyjnego stanu pierwotnego, pod warunkiem, że nadal będzie pasować do Twojego wystroju łazienki i innych elementów wyposażenia. Jeśli szukasz kupić żeliwną wannę po raz pierwszy, należy jednak wziąć pod uwagę, że jest ona znacznie cięższa niż jej odpowiedniki i wymaga dokładniejszej konserwacji, jak również.

Jeśli chcesz zainwestować w bardziej nowoczesną wannę, możesz wybrać spośród wielu różnych materiałów, spośród których plastik, akryl i stal należą do najpopularniejszych. Każdy z tych rodzajów nowoczesnych wanien jest lekki, zwłaszcza dwie poprzednie opcje, ale jednocześnie bardzo solidny i wytrzymały. Jedną z głównych zalet tych stylów wanien jest to, że można nimi manipulować w szeregu unikalnych wzorów i kształtów oraz ładnie łączyć je z różnymi rodzajami armatury i stylami dekoracji. Mnóstwo nowoczesnych wanien utrzymuje je w prostocie z białym wykończeniem, choć na rynku jest również szeroka gama efektownych kolorowych wanien, jeśli takie projekty najlepiej odpowiadają Państwa preferencjom lub potrzebom.

Jeśli chcesz zainstalować okrągłą wannę, musisz się upewnić, że masz do dyspozycji dużo miejsca na podłodze. Obecność okrągłej wanny może zapewnić Twojej łazience prawdziwie ekskluzywną aurę, a dzięki połączeniu stylu okrągłej wanny z imponującym wyborem wystroju wnętrza, osiągniesz olśniewającą i godną pozazdroszczenia przestrzeń, której goście nie będą mogli się oprzeć.

Dostępnych jest również wiele oszczędzających miejsce projektów wanien, które, jak sugeruje ich moniker, pomogą zmaksymalizować przestrzeń w Twojej łazience. Zazwyczaj ustawiają w rogu lub na boku pokoju, a nawet pod kątem, aby zapewnić, że używają up tak mało miejsca na ścianie, jak to możliwe, pozwalając na pokój dla ręcznika ocieplacz, półki lub inny element wyposażenia. Jak z najwięcej nowożytnych stylów wanien, te oszczędzający przestrzeń projekty są dostępni w szeregu kolory, rozmiary i style więc ty możesz znajdować dostosowaną opcję która dopasowywa up to twój odmianowych preferencji lub wymagań.

Wreszcie, wanny prostokątne są jednym z najbardziej popularnych typów na rynku, a także jednym z najbardziej przystępnych cenowo, ale większość opcji nie idzie na kompromis pod względem estetycznym. Możesz wybrać pomiędzy prostokątnymi wannami o różnej długości w zależności od ich zastosowania, a także ponownie znaleźć opcję, która będzie pasować do każdego tematu projektu łazienki.

Przy tak wielu różnych stylach do wyboru, z pewnością znajdziesz doskonałą opcję, która poprawi zarówno wygląd, jak i praktyczność przestrzeni łazienki, niezależnie od stylu wystroju.

Zobacz także: 5 głównych błędów malarskich

Komentarze (0)

Zostaw komentarz