5 głównych błędów malarskich

Udostępnij

Nie ma nic lepszego niż świeża warstwa farby, która rozjaśni ponury pokój - ale ostrzegam, są pewne błędy w malowaniu, które prawie każdy popełni, przynajmniej raz, w swoim życiu remontowym. Tak więc, oto jak można ich uniknąć i uzyskać wygląd, który jest malowany do perfekcji.

1. Pomijanie przygotowań
Upewnij się, że ściany są odpowiednio oczyszczone przed malowaniem - oczyść je wodą z mydłem, spłucz i pozostaw do wyschnięcia na noc. Użyj starego pędzla z włosia, aby pozbyć się kurzu lub pajęczyn, a następnie użyj taśmy maskującej, aby zabezpieczyć listwy przypodłogowe, włączniki światła, gniazda i ramy drzwi. Zagruntowanie ścian przed malowaniem jest kluczowe - zagruntowanie nie tylko zakrywa kolor i plamy, ale dodaje warstwę, która pozwala, aby górna warstwa farby pozostała na swoim miejscu. Szmatki lub stare prześcieradła doskonale nadają się do ochrony podłóg lub większych przedmiotów meblowych. Płachty plastikowe nigdy nie są dobrym pomysłem, ponieważ mogą stać się dość śliskie.

2. Użycie tanich narzędzi

Więc, wydałeś fortunę na właściwą farbę, ale właśnie kupiłeś pędzle? Nuh-huh! Wiemy, że farba może być dość droga, ale proszę nie oszczędzać na aplikatorach - są one tak samo ważne jak sama farba. Jeśli chcesz mieć gładkie, pięknie wyglądające ściany w swoim domu, to potrzebujesz odpowiednich i profesjonalnych narzędzi, aby je osiągnąć.

3. Wybór farby przed tkaniną
Jeśli okaże się, że stresuje Cię różnica między kremem Peachy Keen a brzoskwiniowym Cream, to czas na chwilę wytchnienia. Decyzja o tym, na jaki kolor pomalować ściany, nie powinna być podejmowana lekko, lecz wpływać na nastrój w pokoju, a także na wybór mebli. Jednym z największych błędów, jakie ludzie popełniają, jest wybór koloru przed jakimikolwiek tkaninami; ryzykujesz, że będziesz na luźnym końcu, starając się dopasować tkaniny do koloru Twojej ściany. Aby dekorować bezstresowo, najlepiej zrobić to na odwrót - teraz to muzyka dla naszych uszu!

4. Nie próbuję przed zakupem
Zawsze dobrze jest najpierw kupić niewielką ilość farby, na wszelki wypadek, gdybyś nie był w pełni zaangażowany w kolor. Pomaluj duży kawałek płyty piankowej i przenieś go dookoła pomieszczenia, abyś mógł widzieć, jak światło wpływa na niego w ciągu dnia. Kiedy kupujesz, powinieneś znać dokładne wymiary pomieszczenia, które zamierzasz pomalować, zanim pójdziesz do sklepu. To pozwoli Ci zaoszczędzić na marnowaniu lub kupowaniu zbyt wiele. Nigdy nie lekceważ tego, jak długo potrwa ta praca. Pozwól przynajmniej 24 godziny na wyschnięcie farby przed umieszczeniem wszystkiego z powrotem w pokoju i poczekaj do 30 dni przed umyciem lub wytarciem ścian - to ochroni długowieczność koloru.

5. Bojąc się ciemności
Często mówi się nam, że należy pomalować małe pomieszczenie na biało lub pastelowo, aby przestrzeń wydawała się większa, a ciemne kolory sprawią, że poczuje się ono mniejsze. Chociaż ta teoria się sprawdza, czasami ciemne kolory mogą sprawić, że pokój będzie wydawał się większy, tylko w inny sposób. Ciemne tony raczej pochłaniają światło, niż je odbijają - to dodaje głębi i cienia Twojemu pokojowi, rozmywając krawędzie ścian, co może dawać złudzenie przestrzeni. Rozdmuchany umysł? Tak myśleliśmy!

Zobacz także: Zimowa przemiana w sypialni

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz