Jak używać odważnych kolorów w domu

Udostępnij

Wszyscy wiecie, że jestem wielkim fanem pasteli we własnym domu, ale jako projektant uwielbiam odważne kolory i wiem, jak je stosować we wnętrzach, aby nie stały się obezwładniające, ale czy wiecie jak?

Użycie dużych, jasnych odcieni we właściwy sposób może podnieść Twoją przestrzeń, a nawet nastrój, ponieważ niektóre kolory zostały naukowo udowodnione, że wpływają na sposób, w jaki doświadczamy świata. W moich poprzednich postach mówiłem o kolorach takich jak Pantone kolor roku czy pastelowy róż, a nawet o kolorze marsali.

Niebieski, na przykład, jest uznawany za relaksujący odcień, podczas gdy zielony może również pomóc w zwalczaniu niepokoju. Żółty uważany jest za kolor energetyzujący, a fioletowy za pomocny w pobudzaniu kreatywności. Pomarańczowy może pomóc stymulować, a nawet sprawić, że będziesz jadł więcej, więc rozważ to dokładnie podczas dekorowania jadalni! Różowy okazał się być uspokajający, co czyni go idealnym wyborem dla każdego pokoju naprawdę.

Piękny pionowy akcent kolorystyczny w kolorze niebieskim z odważnymi poduszkami i akcesoriami oraz neutralnym źródłem obrazu pościeli
zielona, śmiała ściana

Nie tylko piękna zielona ściana, ale także boczny stolik ze skórzanymi uchwytami - pasujący do śmiałego zielonego nieba z Norrgavel
odcienie zieleni sypialnia

Oszałamiająca sypialnia z bardzo niezwykłym kolorem dająca miękkie, odważne wykończenie przez Cathy z Decoraide
Chociaż nie ma twardych i szybkich zasad dotyczących tego, jak odważne kolory powinny być stosowane we wnętrzach, wybór jednego lub dwóch odważniejszych odcieni jako akcentów do przestrzeni neutralnej pod innymi względami jest zazwyczaj dobrym sposobem na czerpanie korzyści z tego trendu bez narażania integralności przestrzeni.

Oszczędnie używaj tłustych farb

Mimo, że użycie śrub na ścianach jest jeszcze w porządku, to najlepsze rezultaty osiąga się jako elementy akcentowane lub nawet bloki artystyczne malowane na neutralnym tle. Można zdecydować się na efektowny odcień dla takich cech, jak malowanie, przy jednoczesnym zachowaniu lekkości i jasności ścian. Żółcienie są szczególnie popularne w nadchodzącym sezonie, można je łączyć z jasnoszarymi ścianami, aby uzyskać prawdziwy skandynawski nastrój; to idealne miejsce do poprawy higieny! Jeżeli ty jesteś szczęściarzem i twój gospodarz pozwala ty malować ścianę, then ty chcesz iść połówka i połówka, jakaś kierunek. Możesz iść pionowo lub poziomo - całkowicie do Ciebie. Upewniać się twój ściany zakrywają się właściwego sposób, ja jest najlepszy zatrudniać profesjonalnego malarza i dekoratora. W ten sposób możesz osiągnąć dowolny wygląd i zaoszczędzić swój czas. Na tyle, na ile może to być proste, aby po prostu pomalować ściany, dla niedoświadczonej osoby można zrobić wiele błędów pozostawiając strajki, lub użyć zbyt dużo farby, które mogą spowodować, że jest to zbyt kosztowne, aby go naprawić. 

Bądź odważny z meblami i akcesoriami

Jeśli chcesz wprowadzić bolce do swojego domu, ale właściciel pozwoli ci przemalować ściany, rozważ wybór mebli w ekscytujących odcieniach. Przynoszenie bolców do domu może być tak proste jak wybór jasnych poduszek rozpraszających, podczas gdy odważni mogą zdecydować się na nową, ekscytującą kanapę, aby pokazać swoje nowe zaangażowanie w kolor.

Dodaj miękkie tekstury i wzory za pomocą poduszek, pościeli i akcesoriów takich jak te w Primark. Primark zdecydowanie wzbogaca swoją grę o sezonowe trendy, ale także dodaje lub łagodzi odcienie od odważnych kolorów, po akcentujące kolory i pastele. Ten niedrogi sprzęt domowy to zdecydowanie jedna z tych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Kolorowe, wspaniałe okna

Jeśli chcesz wnieść odważne odcienie do pokoju, okno może być świetnym miejscem na początek. ( i możesz zrobić tutaj co tylko chcesz) Zgrywanie starych zasłon i żaluzji oraz świeże spojrzenie na przestrzeń może dostarczyć ci kilku żywych inspiracji. Dla osób nie wynajmujących. Dodawanie nowych opatrunków okiennych w odważnych odcieniach jest doskonałym wyborem dla najemców, którzy nie są w stanie dokonać trwałych zmian, podczas gdy właściciele domów, którzy chcą stać się kolorowi, mogą chcieć rozważyć solidny opatrunek okienny, taki jak okiennica wewnętrzna w jasnym odcieniu, ponieważ może to pomóc zmodernizować wygląd. Czyste linie drewnianych okiennic pozwalają również na bardziej śmiałe wybory kolorów jako odcienie, które będą wyglądać over-the-top w flouncy tkaniny często mogą być przenoszone lepiej w prostszym, shaker stylu typu. Kolor jest duży w kuchniach, ale jeśli nie jesteś gotowy na pełny refit, rozważ niektóre z jasnych opraw i okuć, które były wyświetlane na stronach wnętrza. A co z tymi ładnymi uchwytami?

Ściany działowe

Zastosowanie ścianek działowych jest łysa. To jest to. Myślisz, że w dzisiejszych czasach panele ścienne są oszczędzane na powierzchnie komercyjne? Nie mógłbyś się bardziej mylić. Ludzie, którzy kochają wnętrza, szczególnie wycinają ściany, aby odsłonić gołe cegły i cieszyć się tą naturalną cechą. Nie wszyscy jednak mają szczęście znaleźć taki klejnot w swoich domach, zwłaszcza w bardziej nowoczesnym mieszkaniu, ale można teraz dodać tę cechę za pomocą szerokiej gamy płytek ceglanych lub płytki ceglane. Te opcje pozwalają na stworzenie pięknie odważnego oświadczenia w domu.

Dywany

Kuszące może być wybranie neutralnego tonu z wykładzinami podłogowymi, ponieważ myślimy, że dywan lub winyl będzie trwał dłużej niż ten przeprojektowany, ale jeśli chcesz uzyskać prawdziwy efekt kolorystyczny, podłogi są świetnym miejscem, aby to zrobić. Odważne kolory blokowe to jeden z popularnych wyborów i dobrze sprawdzają się w połączeniu z bardziej stonowanymi meblami. Tymczasem jasne wzory powracają w miejscach o dużym natężeniu użytkowania, takich jak korytarze i podesty - pomyśl raczej o paskach i tartanach niż o geometrycznych lub kwiatowych elementach! I nie bójcie się zasłaniać dywanów dywanikami, tak jak ja to zrobiłam z moim dywanikiem i uwielbiam go.

Odcienie powinny cię odzwierciedlać

Kluczem do używania koloru w domu jest zapewnienie, że wybierzesz odcienie, które odzwierciedlają Twoje własne gusta i osobowość. W końcu to Ty będziesz musiał z nimi żyć na co dzień. Kieruj się trendami i wskazówkami dotyczącymi wnętrz, ale dostosuj te wskazówki tak, aby powstałe w ten sposób pokoje były miejscami, w których możesz się zrelaksować i pamiętać o tym, że trendy przemijają tak, aby Twoje kolory były mądre.

Zobacz także: Kreatywne ulepszenia domu

Komentarze (0)

Zostaw komentarz