Wirus Covid zmienił nasze życie i nasze zwyczaje zakupowe

Udostępnij

Covid19 to nazwa, którą dziś znają wszyscy. Wirus, który wywrócił świat do góry nogami. Świat, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, obyci i oswojeni. Dziś nic nie jest takie samo jak kiedyś. Wszystko się zmieniło. Strach, niepokój i niepewność ogarnęły życie milionów, jeśli nie miliardów ludzi. Horyzont stał się mniejszy. To samo dotyczy przestrzeni kosmicznej. Zamiast być szczęśliwym domem dla ludzi, cztery ściany stały się więzieniem, z którego nie da się uciec. Współczynnik ryzyka bycia dotkniętym zmienił się z domu szczęśliwego na dom niebezpieczny. Mogłaby to być długa dyskusja, ale nie jest konieczne podawanie szczegółowych wyjaśnień czy opisów. Nie ma nikogo na planecie, kto nie wiedziałby, co się dzieje. Zaczęliśmy dostosowywać się do tych zmian. Nie mieliśmy wyboru. Nie mieliśmy wyboru. Ale jak możemy ułatwić to przejście?

Praca zdalna jest obecnie powszechnym pojęciem

Przebywanie w domu oznaczało drastyczną zmianę warunków pracy. Chociaż korzystanie z inteligentnych urządzeń i internetu było już znaczące w latach 2019-2020, nastąpił alarmujący wzrost liczby przypadków zarejestrowanych statystycznie w momencie rozpoczęcia kwarantanny. Wiele osób uważało, że praca w domu jest niemożliwa, dopóki nagły wypadek nie zmusił ich do uświadomienia sobie tego. Rodziny były uwięzione w czterech ścianach. Wspólna przestrzeń była miejscem, gdzie nauka, praca i wypoczynek przeplatały się ze sobą. Było to nie tylko wymagające fizycznie, ale także trudne. Wiele osób czuło się zniszczonych duchowo przez utratę wspólnoty, separację i zawężenie przestrzeni. Nie dzieje się to bez przyczyny. Trudno jest istocie społecznej doświadczyć zarówno braku towarzystwa, jak i opresyjnego środowiska, które zachęca do ciągłego współżycia. Te dwa stany były powszechne w większości gospodarstw domowych. Wiele osób czuło się samotnych, co było bardzo trudnym uczuciem.

Wszystko to na bok, jedynym pozytywem jest fakt, że internet ma potencjał tworzenia społeczności i zapewnienia świetnego środowiska pracy. Ponieważ nie ma biur, jest to znacznie łatwiejsze do utrzymania.

Czy zanieczyszczenie hałasem jest poważniejsze niż kiedykolwiek?

Jest to problem od samego początku, mimo że większość ludzi go ignoruje. W miarę jak przestrzeń stawała się coraz bardziej ograniczona, hałas stawał się bardziej skoncentrowany. Kakofonia była więc gwarantowana. Ale jakie jest rozwiązanie? Co by było, gdybyśmy wszyscy założyli uszy, aby zablokować niepożądane efekty dźwiękowe? To nie jest rozwiązanie na stałe. Nie można o nim wspominać nawet w nocy.

Panele akustyczne, zasłony dźwiękochłonne i dywany dźwiękochłonne to wszystko opcje. To nie jest małe remedium. Wynika to z faktu, że życie w tak ograniczonym środowisku jest stresujące. Szybko można zauważyć, jak stresująca i pełna napięcia jest taka sytuacja. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć sposób na zmniejszenie lub wyeliminowanie frustracji.

Filmy i teatr online, a do tego dużo muzyki?

Przemysł rozrywkowy musiał się zmienić nie tylko pod względem pracy. Podczas kwarantanny nie było praktycznie żadnych możliwości rekreacyjnych. Serwisy streamingowe pozwoliły ludziom cieszyć się filmami i spektaklami teatralnymi z ich domów. Ale to nie wszystko. Zakupy nagle stały się problemem. Gdzie powinieneś się udać? Gdzie powinieneś pójść? Kiedy? Jak? Zakupy online stały się wygodnym i bezpiecznym sposobem robienia zakupów. Ten trend jest pozytywny. Coraz powszechniejsza staje się świadomość, że można zaoszczędzić czas i energię, nie musząc chodzić do sklepów, stać w kolejkach, czekać przy kasach, czy siedzieć w korkach. aby kupić żywność i inne produkty.

Tak. Ale żeby seanse filmowe czy spektakle teatralne były jak najlepsze, nie tylko pod względem wizualnym, ale i dźwiękowym, ważne są do tego panele akustyczne. W sposób słyszalny i przyjemny dla ucha. Choć doświadczenie nie było tak immersyjne jak w kinie czy teatrze, to i tak było przyjemne. Produkt audio jest jednak porównywalny z jakością studyjną.

Akustyczne rekwizyty i bogate brzmienie tworzą relaksujące środowisko, z którego można w pełni korzystać. Jeśli obraz, lub w tym przypadku dźwięk, nie jest kompletny, można go łatwo skorygować szybko i z niezwykłym skutkiem. Życie bez hałasu nie jest czymś, na co można sobie pozwolić, ani czymś, co każdy powinien mieć. Jest to przestrzeń, na którą każdy zasługuje.

IA

Komentarze (0)

Zostaw komentarz