Przeprowadzka do mniejszego domu - jak to zrobić?

Udostępnij

Dla tych, którzy wierzą w jakość ponad ilość, redukcja przestrzeni może być niezwykle atrakcyjną szansą. Zniknęły potrzeby związane z pustymi dodatkowymi sypialniami i większą ilością toalet niż członków domu. Downsizing zmusza cię do jak najlepszego wykorzystania przestrzeni, którą posiadasz, a w rezultacie twój dom może czuć się nieco bardziej wyjątkowy. Ponadto, mniejszy dom oznacza tańszy dom, uwalniając gotówkę do wydania na wystrój lub wymarzone wakacje, na które zawsze chciałeś pojechać.

Wczesny start

Kiedy już zdecydujesz się na redukcję, od razu zacznij planować. Im wcześniej zaczniesz, tym mniej stresu będziesz odczuwał później, zapewniając tym samym płynniejsze przejście. Rozmiar zadania może być zniechęcający, więc podziel go na mniejsze części i skup się na każdej z nich, aż do jego zakończenia. Każdego dnia kończysz przynajmniej jedno zadanie i w krótkim czasie zrobisz ogromne wcięcie w dół. Weź pod uwagę również inne zobowiązania. Jeśli pracujesz w ciągu tygodnia i masz tym samym ograniczony czas wolny, musisz wziąć to pod uwagę i zacząć wcześniej. Może to być miesiąc wcześniej, sześć miesięcy wcześniej, a nawet rok wcześniej.

Zastanów się nad samodzielnym przechowywaniem

Wszyscy wiemy, że organizowanie takiej samej przeprowadzki w ciągu dnia jak przeprowadzka może być trudne i stresujące. W rezultacie często będzie okres czasu pomiędzy opuszczeniem starego domu a przeprowadzką do nowego, gdzie utknąłeś ze wszystkimi swoimi rzeczami i nie masz gdzie ich umieścić. Doskonałym rozwiązaniem jest samodzielne przechowywanie, które zapewni Ci miejsce do przechowywania Twojego mienia w uczciwej cenie, aż do czasu, gdy Twój nowy dom będzie gotowy. PODS Self Storage, które działają w i wokół Manchesteru, oferują wspaniałą, unikalną usługę, w której pojemnik jest dostarczany do Twoich drzwi, załadowany raz, a następnie przechowywany gdziekolwiek chcesz. Następnie, gdy potrzebujesz swojego dobytku z powrotem, jest on dostarczany prosto do Ciebie, więc nie ma potrzeby, aby wynająć furgonetkę do przeprowadzki. Użyj ich wyszukiwarki, aby zlokalizować go w pobliżu.

Usuwanie duplikatów

Oczywiście, mniejszy dom oznacza, że nie możesz zmieścić się we wszystkim, co posiadasz, ale to nie znaczy, że nie możesz zmieścić się we wszystkim, czego potrzebujesz lub chcesz. Po latach zbierania i kupowania towarów, jest bardzo prawdopodobne, że będziesz miał nagromadzone duplikaty, które nie są faktycznie potrzebne. Można ich pozbyć się, aby zwolnić miejsce w nowym domu na ważniejsze rzeczy w twoim życiu. Sprzedaż tych przedmiotów za pośrednictwem strony internetowej, takiej jak Gumtree, może zapewnić Ci dodatkową gotówkę, lub mogą one stanowić świetny prezent dla rodziny i przyjaciół. Tak czy inaczej, to jest wygrana dla obu stron.

Przeprowadzka do mniejszego domu może być przerażająca, a cały długi proces przeprowadzki może całkowicie zniechęcić do tego pomysłu. Ale jeśli zastosujesz się do tych prostych, pomocnych wskazówek, może to być najlepsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłeś. Planowanie jest kluczem do tego, aby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią sekundę; nie chcesz wrzucać do kosza niechcianych duplikatów w dniu przeprowadzki lub martwić się o to, gdzie możesz przechować część swoich rzeczy. Pod koniec dnia, cała ciężka praca będzie tego warta, gdy będziesz miał swój wymarzony dom. 

Więcej inspiracji znajdziesz TUTAJ  

Komentarze (0)

Zostaw komentarz