Jak rozjaśnić nowoczesną przestrzeń mieszkalną? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Udostępnij

Nowoczesne salony są przestronne, funkcjonalne i minimalistyczne. Jest to również najważniejsze pomieszczenie w domu. To tutaj domownicy odpoczywają i zabawiają gości, a także spędzają czas na wykonywaniu innych czynności. Ważne jest odpowiednie oświetlenie i dodatki, aby stworzyć funkcjonalną i stylową przestrzeń życiową.

Spis treści.

  • Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do nowoczesnego salonu?
  • Czy nowoczesne żarówki dekoracyjne to dobry wybór do salonu?

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do nowoczesnego salonu?

Salony o dużych przestrzeniach nie powinny ograniczać się do jednego źródła światła. W dużych pomieszczeniach ważne jest oświetlenie punktowe. Nie tylko optycznie pomniejszy ono pomieszczenie, ale także stworzy cienie w narożnikach. W tym przypadku lampy sufitowe - https://swiatloistyl.pl/lampy-wiszace-do-salonu, dekoracyjne żarówki w stylu industrialnym oraz nowoczesne kinkiety, nie tylko dobrze oświetlą poszczególne strefy pomieszczenia, ale także nadadzą mu ciekawego charakteru i estetyki.

Mieszkanie w półmroku może utrudniać zasypianie. Zanim wybierzesz się do sklepu z oświetleniem w celu znalezienia odpowiedniej lampy, oszacuj ile lamp będzie potrzebnych do oświetlenia Twojego salonu. Należy pamiętać, że większa ilość lamp może powodować dyskomfort wizualny, więc odpowiednio dostosuj ich jasność.

Ważne jest, aby pamiętać o rozdzieleniu czterech stref oświetleniowych podczas planowania oświetlenia dla Twojego salonu.

  • Strefa relaksu - W tej strefie warto postawić na sprzyjające relaksowi punkty miękkiego oświetlenia
  • Strefa hobby jest często pomijana przy oświetlaniu salonu. Najlepszym rozwiązaniem dla tej strefy są punktowe źródła światła, które można włączyć podczas czytania, grania w gry czy wykonywania innych czynności. ;
  • strefa jadalni, gdzie warto postawić na oświetlenie nad stołem w postaci dekoracyjnej żarówki - https://swiatloistyl.pl/zarowki-dekoracyjne - pojedynczej lub kompozycji składającej się z kilku żarówek;
  • Strefa dodatkowego światła - Każdy salon jest wyjątkowy, dlatego wymagania dotyczące oświetlenia zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych będą różne. Dodatkowe punkty świetlne często pełnią funkcję dekoracyjną, np. oświetlają regał z książkami, eksponują kolekcję płyt lub podświetlają oryginalny obraz.

Nowoczesne oświetlenie opiera się przede wszystkim na elementach metalowych i syntetycznych w odcieniach czerni, bieli, a czasem miedzi. Nowoczesne salony muszą być minimalistyczne i proste, aby mogły łączyć w sobie funkcjonalność i estetykę.

Nowoczesne żarówki dekoracyjne to świetne rozwiązanie do salonu.

Żarówki dekoracyjne łączą w sobie funkcjonalność i estetykę. Idealnie nadają się do nowoczesnych salonów, dzięki wielu formom i kolorom. Nie powinno się stosować abażurów do zakrywania takich żarówek. W dużych salonach można zastosować wiele żarówek, aby stworzyć niepowtarzalną kompozycję świetlną, która doskonale oświetli każdy kąt pomieszczenia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz