Najlepsze urządzenia i systemy inteligentnego domu w 2020 r.

Udostępnij

W 2019 r. systemy i urządzenia inteligentnego domu są bardziej imponujące i wszechstronne niż kiedykolwiek wcześniej.

Korzystanie z inteligentnego systemu nie jest już tylko o pytając Alexa powiedzieć Ci pogoda lub grać, że nowy utwór Drake'a -- teraz, można użyć inteligentnych urządzeń do grillowania kurczaka na następnym rodzinnym grillu, wyłączyć światła w salonie podczas oglądania filmu, lub odkurzyć podłogi.

Urządzenia domowe zapewniają poczucie wygody, zwłaszcza gdy zamawiają pizzę lub dzwonią do siostry, ale w 2018 r. mogą również zająć się poważniejszymi zadaniami, takimi jak działanie jako system ochrony domu, gdy jesteś poza miastem. Innymi słowy, nie są one już tylko dla zabawy - zaspokajają one również pewne istotne potrzeby.

Odblokuj wskazówki, systemy i zalecane zasoby, aby być na bieżąco w stosunku do krzywej technologicznej.
Zanim znajdziemy się na naszej liście, zdefiniujmy, co rozumiemy pod pojęciem inteligentnych urządzeń w porównaniu z inteligentnymi systemami. Inteligentny system jest nadrzędnym centrum dowodzenia, które kontroluje poszczególne produkty - think, Alexa lub Google Assistant. Zasadniczo, inteligentny system jest tym, z czym rozmawiasz, kiedy chcesz, aby coś się wydarzyło. Urządzenie, z drugiej strony, jest indywidualnym produktem, który raportuje z powrotem do tego systemu - think, Amazon Echo lub żarówki Philips Hue.

Teraz zapoznajmy się z naszą listą 13 najlepszych urządzeń i systemów inteligentnego domu 2019 roku, abyś mógł sam zdecydować, które systemy i produkty najlepiej poprawią Twoje życie.

Najlepsze inteligentne systemy domowe

Szukając zakupu inteligentnego systemu domowego, chcesz przyjrzeć się recenzjom i ich integracji.

Podczas gdy recenzje pokażą Ci, jak dobra lub zła jest technologia, informacje na temat integracji pokażą Ci, do ilu produktów możesz podłączyć swój system. 

Podczas badania integracji należy również wziąć pod uwagę wszelkie urządzenia inteligentne, które już posiadasz i które mogą być kompatybilne lub niekompatybilne z systemem. Obecnie większość dobrych systemów inteligentnego domu jest zasilana przez najnowocześniejszą technologię i oferuje długą listę możliwości integracyjnych firm trzecich. Na przykład, Amazon's Alexa i Google Assistant podłączają się do inteligentnych termostatów, takich jak Nest of Ecobee4 -- nie tylko termostaty wykonane przez własne firmy.

Jeśli wszystkie urządzenia dobrze się ze sobą łączą, działają dobrze i są łatwe w obsłudze, inteligentny dom będzie działał znacznie sprawniej.

Oto cztery główne systemy inteligentnego domu, które polecamy.

1. Amazon Alexa

Z ponad 20.000 integracji stron trzecich, Alexa jest niewątpliwie jednym z najbardziej wszechstronnych ekosystemów inteligentnego domu dostępnych obecnie. Choć prawdopodobnie słyszałeś o używaniu Alexa w formie głośnika ekologicznego ("Alexa, jaka jest dzisiejsza pogoda?"), być może nie wiesz, że Alexa jest teraz wbudowana w wiele innych inteligentnych produktów, w tym termostaty (np. Ecobee4) i telewizor.

2. Asystent Google

Jeśli jest jakiś prawdziwy wicemistrz do Alexa, to jest to Google Assistant. Nawet jeśli Google Assistant ma mniej integracji stron trzecich, często może odpowiedzieć na pytania i kompletne polecenia Alexa nie może, dzięki głównej własności Google przestrzeni w wyszukiwarkach. Badania z agencji cyfrowej Dentsu 360i Dentsu znalazł Google Assistant był pięć razy bardziej prawdopodobne, aby dać prawidłową odpowiedź niż Alexa. Ostatecznie, asystent wygrywa, jeśli chodzi o zrozumienie, jak ludzie naturalnie mówią.

3. Wink Hub 2

Wink Hub 2 jest określany jako "pierwszy inteligentny domowy hub zaprojektowany dla głównego nurtu konsumentów". W przeciwieństwie do Alexa lub asystent, Wink nie ma żadnej lojalności wobec marki, co pozwala wybrać i wybrać różne inteligentne marki produktów i połączyć je płynnie ze sobą.

Wink Hub 2 obsługuje inteligentne protokoły domowe, w tym Bluetooth LE, Kidde, Lutron ClearConnect, Wi-Fi, Z-Wave i inne. Jeśli chcesz stworzyć w pełni zintegrowany inteligentny dom z urządzeniami kuchennymi i ściennymi w synchronizacji, może to być najlepsza opcja. Możesz również pobrać aplikację Wink Hub i polecenia sterujące, takie jak wyłączniki światła lub drzwi garażowe, z telefonu w podróży.

4. Samsung SmartThings Hub

Ten system Samsung łączy w sobie szeroką gamę inteligentnych urządzeń różnych marek, w tym inteligentne termostaty, router Wi-Fi, żarówki i urządzenia zabezpieczające. Użytkownicy z systemem SmartThings Hub otrzymują uchwyt ścienny SmartThings Hub i mogą uzyskać pełny dostęp do inteligentnych urządzeń podłączonych do koncentratora za pośrednictwem aplikacji SmartThings IOS lub Android.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz