Lamele drewniane - dekoracyjne panele ścienne w 3D: aktualny HIT w aranżacji wnętrz i projektowaniu przestrzeni

Udostępnij

W dalszej części artykułu znajdziesz szczegółowe informacje na następujące tematy:

 • Czym są listwy ścienne? I jakie są ich zastosowania?
 • Jakie są zastosowania listew ściennych?
 • Jak wstawić listwy ścienne w przedpokoju i kuchni
 • Istnieje wiele aranżacji listew na szafkach, frontach i za telewizorem.
 • Montaż listew drewnianych na płycie i listwie krok po kroku

Pionowe listwy ścienne tworzą domową atmosferę w każdym pomieszczeniu. Dzieje się tak dzięki odpowiedniemu wyeksponowaniu faktury drewna. Ta wyjątkowa dekoracja jest dostępna, aby dowiedzieć się więcej.

Spis treści.

 • Lamele ścienne oryginalne i nowoczesne - odmień swoje wnętrze za niską cenę, dodaj mu harmonii i elegancji.
  • Listwy to świetny wybór, jeśli chodzi o styl:
  • Dekoracyjne listwy drewniane do zastosowania na ścianie - poprawiają akustykę i poszerzają możliwości dekoracyjne
 • Pionowe listwy ścienne w przedpokoju i kuchni - zaskocz gości lub domowników
 • Listwy meblowe - Hitowa dekoracja meblowa w formie 3D. Istnieje wiele możliwości aranżacji szafek, frontów, a także za telewizorem.
 • Jak zrobić ścianę z lameli - jak zamontować drewniane lamele na płycie i listwy krok po kroku
   • Pionowe listwy ścienne - Zalety
   • Gdzie można zastosować listwy ścienne?
   • Jak zamontować lamele na płycie

Oryginalne listwy ścienne, nowoczesne i niebanalne - odmień swoje wnętrze, wprowadzając do niego harmonię i elegancję

Deski lamelowe lub inaczej mówiąc listwy, zwane również lamelami, to pionowe deski, które układają się w nieregularny sposób. Można je stosować na suficie lub na ścianie. Ten rodzaj listew ma wiele zalet, między innymi ich niska cena. Podstawowy model listew ściennych o szerokości 1 m, z 15 listwami wykonanymi z okleiny PCV będzie kosztował 100 zł. Modele drewniane, czy listwy wykonane z filcu, będą nieco droższe. Podstawowe modele można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Są one przystępne cenowo i mają niepowtarzalny wygląd. Jest on ponadczasowy, piękny i uniwersalny.

Panel dekoracyjny wykonany z płyty MDFLamele

Możesz go dopasować do wielu aranżacji wnętrz.

Listwy znajdą wielki styl:

 • Klasyczny,
 • skandynawski,
 • Minimalizm,
 • Industrial,
 • Transitional,
 • Japandi.

Pionowe listwy ścienne są uniwersalne i mogą być stosowane w wielu wnętrzach. Lamele mogą być również wykorzystane do stworzenia harmonii w każdym pomieszczeniu. Dzięki nim przestrzeń staje się bardziej komfortowa. Lamele stosuje się w sypialniach, salonach i biurach. Można je również wykorzystać do oklejania mebli. Szafa z frontem lamelowym sprawia, że wnętrze wygląda spójnie. Taką harmonię uzyskuje się dzięki lamelom.

Lamele 3D to elementy dekoracyjne, które można wykorzystać do ozdobienia ścian i sufitów.

Dekoracyjne listwy ścienne woodgrain - poprawa akustyki wnętrza, oraz szerokie zastosowanie dekoracyjne.

Listwy ścienne 3D dodają wnętrzu przytulności i wygłuszają niektóre obszary domu (np. klatkę schodową). Ryflowana konstrukcja listew zmienia propagację fal dźwiękowych, pomagając wyeliminować pogłos, który jest szczególną cechą pustych pomieszczeń. Te akustyczne lamele dekoracyjne mogą być stosowane w celu zmniejszenia uciążliwych dźwięków, zwłaszcza w otwartych przestrzeniach. Pod tym względem lamele można porównać do "zielonej ściany". Oferują one również szeroki wachlarz możliwości dekoracyjnych.

Pionowe listwy ścienne w przedpokoju/kuchni - zaskocz gości i domowników

Listwy mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu. Okleina drewnopodobna 3D świetnie sprawdzi się w nowoczesnych przedpokojach i kuchniach. Pierwszy pokój to zazwyczaj miejsce, w którym domownicy nie mają zbyt wielu mebli. W większości przypadków jest to lustro, pudełko na buty i wieszak. Listwy mogą pomóc w podkreśleniu prostego i geometrycznego wnętrza. Listwy mogą być stosowane w połączeniu z meblami kuchennymi. Wyjątkowe listwy można wykorzystać do stworzenia stref w pomieszczeniu. Pozwoli to na przygotowanie potraw i spożywanie posiłków. Wiele osób będzie zaskoczonych wykorzystaniem listew w swojej kuchni. Listwy mogą być wykorzystane w kuchni w pozytywny sposób.

Uzupełniające się drewniane Listwy mogą być łączone w celu stworzenia atrakcyjnych wyrazów estetycznych. Na zdjęciu widać wykończenie w kolorze jasnego dębu.

Listwy meblowe - Przebojowa dekoracja mebli w formie 3D. Istnieje wiele możliwości aranżacji szafek, frontów, a także za telewizorem.

Ażurowe listwy są popularne w meblach kuchennych ze względu na ich ryflowaną powierzchnię. Okładzina frontów szafek nadaje wnętrzu nowy wygląd. Listwy w odcieniu dębu to gwarancja nowoczesnej i przytulnej kuchni. Te dwie cechy gwarantują stylowy wystrój, jak powszechnie wiadomo. To nie koniec możliwości, jakie daje boazeria. Na ścianę za telewizorem, w salonie często stosuje się listwy ścienne. Taki styl bez problemu wkomponuje się w nowoczesne i modne wnętrze. Listwy w czarnym macie lub jasnym kolorze możesz umieścić na niewielkim obszarze ściany za telewizorem lub na całej ścianie. W pierwszym przypadku listwy nadadzą tle stylowy i lekki wygląd. Czarne listwy za telewizorem to alternatywa dla listew drewnianych. Warto je zamontować na białych ścianach. Podobnie jak w przypadku białej ściany, listwy powinny być jasne. Stworzy to ciekawy i niepowtarzalny kontrast.

Mieszkanie w stylu mid-century modern. Listwy spajają całą przestrzeń

Jak zbudować ścianę z listew. Instrukcja krok po kroku montażu listew drewnianych wzdłuż listwy i płyty.

Lamele wolnostojące pełnią podwójną funkcję: mogą być wykorzystywane zarówno do celów dekoracyjnych, jak i praktycznych. Nie chodzi tu tylko o akustykę. Wolnostojące listwy można również wykorzystać do stworzenia ścianki działowej. Dzięki temu właściciele domów mogą szybko i tanio oddzielić kuchnię od jadalni. Do montażu listew potrzebna jest specjalna listwa (profil) montażowa. Wykonane są one z aluminium. Dostępne są w wielu kolorach. Profile należy dopasować do szerokości listew. W jaki sposób mocuje się listwy wykończeniowe? Poniższa tabela zawiera dokładną instrukcję.

Krok 1. Znajdź miejsce, w którym powstanie ściana. Narysuj na podłodze linię, w której ma ona przebiegać.
Krok 2. Narysuj linię równoległą do tej na suficie (pamiętaj, że muszą się pokrywać).
Krok. 3 Umieść profile na narysowanych wcześniej liniach w taki sposób, aby linia była widoczna przez ewentualne otwory w listwie. Jeśli zakupiony profil nie posiada tych otworów, wywierć je. Trzy otwory są wystarczające. Jeśli ściana ma być bardziej długa, wywierć więcej otworów. Dzięki temu profile będą mocne. Jeśli listwa jest zbyt długa, konieczne będzie jej przycięcie. Następnie odrysuj gotowe profile na liniach i zaznacz miejsca, w których będziesz wiercił otwory w suficie i podłodze. Następnie należy wywiercić otwory o takiej samej wielkości jak kołki montażowe. Następnie przykręć profile na miejsce.

Krok 4. Zmierz wysokość między profilami i przytnij lamele do tej długości.

Krok 5. Wsuń lamele w listwy. Pierwszą listwę wsuń do końca i wyrównaj w pionie. Następnie za pomocą wkrętów przymocuj listwę na dole i górze profilu aluminiowego. Wsuń kolejną lamelkę. Ważne jest, aby zachować ten sam odstęp między kawałkami. Możesz użyć lameli o dowolnej szerokości, aby stworzyć równe odstępy między elementami.

Krok 6. Zwróć uwagę na wyrównanie końców profili oraz pierwszej i ostatniej lameli. Możesz również przymocować do ich końców odpowiednie zaślepki.

Jak zamontować listwy? Przymocowanie listwy ściennej HDF do ściany jest proste, jeśli posiada ona listwy montażowe. Listwy należy skręcić ze sobą za pomocą wkrętów. Montaż płyty jest prosty. Wywierć otwory, a następnie włóż kołki. Zamontuj poszczególne lamele w sposób opisany powyżej, a następnie dokręć płytę do ściany.

To efektowne połączenie drewna i cienkich lamelek tyu slim tworzy panel akustyczny.

Zarówno lamele na suficie jak i na ścianie prezentują się bardzo ciekawie. Dzięki ich zastosowaniu wnętrze Twojego domu będzie wyjątkowe i stylowe. Aby tak się stało, ważne jest, aby wybrać listwy o odpowiednim rozmiarze. Dzięki temu listwy będą idealnie pasowały do pomieszczenia. Możesz być modny we wnętrzu swojego domu, niezależnie od tego, czy wybierzesz listwy ścienne wykonane z drewna dębowego czy czarnego.

FAQ

Pionowe listwy ścienne, zalety

Lamele ścienne mogą być szybko zainstalowane i są niedrogie. Mogą być montowane w wielu stylach, dzięki czemu pasują do każdego wnętrza. Mogą być stosowane jako ścianka działowa lub bariera dźwiękowa, pełnią również funkcję dekoracyjną.

Gdzie pasują lamele ścienne?

Listwy ścienne są w stanie być stosowane na suficie lub na ścianie, a także mogą być wykorzystywane jako okleina do mebli. Listwy mogą być używane w salonie, kuchni, jadalni i przedpokoju. Masz wiele opcji kolorów i typów listew do wyboru, więc możesz znaleźć odpowiednią listwę dla swojego domu.

Jak zamontować listwy na płycie?

Są one łatwe w instalacji. Wystarczy wywiercić otwory i włożyć kołki. Następnie należy przymocować panel do ściany za pomocą wkrętów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz