Współczesne kozy

Udostępnij

Współcześnie używane kozy to takie urządzenia, które będą do atmosfery emitować niewielkie ilości szkodliwych substancji dla środowiska naturalnego.

Dzięki nowoczesnym metodom przy spalaniu drewna wyniki będą naprawdę bardzo dobre. Na uwagę zasługuje także to, że występuje obecnie wtórne spalanie, która sprawia, że dopalane są cząstki, które znajdują się w dymie i takie, z którymi urządzenia wcześniejsze sobie nie radziły. Nowoczesne konstrukcje doprowadziły do tego, że w palenisku można obecnie uzyskiwać naprawdę wysoką temperaturę. W ten sposób można między innymi skutecznie spalać gazy i dopalać spaliny z wykorzystywaniem katalizatora. Właśnie katalizator sprawia, że obecnie można dopalać spaliny w niższych temperaturach. Tym samym podnosi się znacząco sprawność pracy takiego pieca.

Jeśli chodzi o kozy na pellet trzeba być w pewien sposób wyczulonym na błędy jakie mogą się w takiej instalacji pojawić. Czasami niebezpieczne będzie to, że pojawi się wadliwy system, który odprowadza dym i w ten sposób będzie dochodziło do sytuacji, w których siła ciągu będzie znacząco ograniczona. Niebezpieczne będą zbyt długie odcinki połączeniowe, które wskazane będą w taki sposób, że uniknie się zmniejszających przepływ załamań. Kiedy połączenie składa się z dwóch kolanek okazać się może, że opór jest już bardzo duży i przez to nie ma możliwości, by dym dostał się na zewnątrz.

Trzeba pamiętać, że piec montowany jest na niższych kondygnacjach i dlatego spaliny muszą jeszcze walczyć z podciśnieniem, które związane jest z unoszeniem się ciepłego powietrza do góry. Im więc niżej jest piec tym dłuższe będzie połączenie i większe prawdopodobieństwo, że dym się wydostanie. Dlatego trzeba będzie uważać na takie zjawisko i stosować rozwiązania, które będą mniej kłopotliwe w czasie korzystania z takiego pieca.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz