Kominek czy piec wolnostojący

Udostępnij

Pytanie czy lepszym rozwiązaniem będzie kominek czy piec wolnostojący pojawia się coraz częściej.

Nie ma jednak jednoznaczniej odpowiedzi jeśli wcześniej nie zainteresujemy się dobrze oboma rozwiązaniami. Kominek traktowany jest jako element, który może zastąpić tradycyjne ogrzewanie. Ci, którzy wybierają kozy uważają, że jest lepsza ponieważ będzie tania i zajmuje mało miejsca. O zaletach i wadach warto jednak wiedzieć nieco więcej.

Jeśli zastanawiamy się nad kupnem kominka powinniśmy pamiętać, że zajmuje dużo miejsca. Nie wystarczy sam wkład, ale należy również zrealizować obudowę. Kominek zajmuje najczęściej dużą część pomieszczenia i gdy jest ono małe to może przytłaczać. Wydaje się, że czasami warto jednak się poświęcić, ponieważ jest to rozwiązanie, które ma masę zalet. Jak wspomniano nadaje się na zastąpienie centralnego ogrzewania. Ale tutaj już trzeba kominek z płaszczem wodnym.

Kominek czy piecyk wolnostojący? Decydując się na kominek musimy pamiętać, że w pewnej mierze salon stanie się kotłownią. Gdy otwiera się drzwiczki to będzie dochodziło do mieszkania dużo zapachu palonego drewna. Kłopotliwe będzie również noszenie opału. Może się bowiem okazać, że utrzymanie salonu w czystości stanie się trudne. Problemem jest także sam wygląd kominka. Musi być bowiem dopasowany do salonu, a przy nowoczesnych salonach może to być trudne. Problem ten można rozwiązać, jeśli zdecydujemy się na jakiegoś producenta, który ma do zaoferowania jakieś ciekawe propozycje, gdy chodzi o obudowę kominków.

W tej chwili powoli pojawiają się bowiem jakieś nowoczesne rozwiązania. Minusem kominków będzie jednak to, że przy ich montażu bardzo często tak naprawdę należy się zdecydować na przeprowadzenie kapitalnego remontu, ponieważ właśnie wykonać będzie trzeba bardzo wiele różnych prac. Gdy mieszkanie jest małe to lepiej sprawdzi się piec wolnostojący, który będzie uzupełnieniem tradycyjnego ogrzewania. Nie zajmuje tak wiele miejsca i co ważne jest łatwy w montażu co będzie miało swoje istotne znaczenie. Dodatkowo zawsze taką kozę można przy przeprowadzce zabierać ze sobą co dla niektórych także może być istotną kwestią.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz