Ranking popularnych roślin do salonu - popularne gatunki i odmiany

Udostępnij

Szukasz roślin, które uzupełnią Twoją przestrzeń życiową i dodadzą jej charakteru? Kolor można dodać do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego wielkości. Ociepli je i doda mu energii. W poniższym artykule przedstawiamy pięć najlepszych roślin do salonu.

Spis treści

  • Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze roślin do salonu?
  • Strelicje to duże kwiaty doniczkowe, które świetnie wyglądają w salonie.
  • 2. alocasias: nowoczesne kwiaty doniczkowe do salonu
  • Swampy-culcas: modne kwiaty doniczkowe do salonu
  • Figowiec - ponadczasowa roślina do salonu
  • Palmy to świetna opcja na kwiaty do salonu.
  • Jak zaaranżować kwiaty do salonu?
  • Jakie kwiaty nadają się do małej przestrzeni mieszkalnej?

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze roślin do salonu?

Salon to serce naszego domu. To miejsce, w którym spędzamy większość wolnego czasu, przyjmujemy gości i przebywamy z rodziną. To tutaj spędzamy wolny czas, odwiedzamy rodzinę i przyjmujemy gości. Salon jest często najjaśniejszym i największym pomieszczeniem w naszym domu. Są one idealne dla dużych roślin o spektakularnych liściach, które lubią jasne miejsca i są łatwe w utrzymaniu.

1. Strelitzias, duże kwiaty doniczkowe do dekoracji salonu

Strelicje mają duże liście w kształcie wachlarza. Ten rajski ptak zawdzięcza swoją nazwę wyjątkowym kwiatom. Aby jednak zapewnić regularne kwitnienie strelicji, należy zapewnić jej odpowiednie warunki. Strelitzia biała lub Strelitzia Augusta Nicolai i mniejsza strelitzia królewska o pomarańczowych kwiatach to dwa najczęściej spotykane gatunki w naszych domach. Oba są łatwe w uprawie i świetnie nadają się do oczyszczania powietrza. Lubią jasne miejsca i regularne, ale nie nadmierne podlewanie.

2. alozje: nowoczesne kwiaty doniczkowe do salonu

Alokazje to kolejna roślina, która odnotowała wzrost popularności w ciągu ostatnich kilku lat, zaraz po strelicjach. Dostępnych jest kilka gatunków, z których każdy ma inny kształt, kolor i teksturę liści. Można je dostosować do każdego wnętrza, ponieważ występują w różnych rozmiarach. Nierzadko słyszy się, że alokazje są trudne w uprawie i bardzo nieprzewidywalne. Alokazje mogą być trudne w uprawie, ponieważ wytwarzają bulwy. To sprawia, że są bardzo wrażliwe na nadmierne podlewanie. Alokazje potrzebują również wielu składników odżywczych, aby dobrze rosnąć, więc będą zrzucać liście, jeśli nie otrzymają wystarczającej ilości. Możliwe jest, że roślina straci wszystkie liście zimą. Jednak dopóki bulwa pozostaje zdrowa i jędrna, alokazja będzie w stanie odrosnąć.

Zamów alokazję z dostawą pod same drzwi.

Loteria - modne kwiaty doniczkowe do dekoracji salonu

Zamioculcas charakteryzują się wysokim stopniem elastyczności, jeśli chodzi o pozycję wzrostu i są odporne na niekorzystne warunki. Nadmierne podlewanie może spowodować, że utworzą podziemną bulwę, która jest podatna na gnicie. Ich błyszczące liście wyłaniają się bezpośrednio z ziemi, nadając im wygląd podobny do skrzydła husarskiego. Roślina nie rośnie szybko, ale z czasem może osiągnąć duże rozmiary. Rośliny te są piękne, skutecznie oczyszczają powietrze i produkują dużo tlenu. Jeśli szukasz rośliny, która nie będzie wymagała od Ciebie wiele uwagi, zamiokulkas jest idealnym wyborem.

Figowiec lub ponadczasowe rośliny w salonie

Figowiec to absolutny salonowy klasyk. Są łatwe w uprawie, jeśli można znaleźć miejsce, w którym będą czuły się komfortowo. Drzewa rosną szybko, mają bujne liście i gęste korony. Ficus Benjamin to najpopularniejsza odmiana tej rośliny. Ficus Elastica, Ficus Bengal i Ficus Benjamin są również bardzo popularne. Każda z nich świetnie dotlenia i oczyszcza powietrze.

Zamów figowiec i otrzymaj go z dostawą pod same drzwi.

Palmy to świetna opcja do salonu.

Palmy mogą być świetnym dodatkiem do aranżacji salonu. Palmy znane są ze swojego egzotycznego, majestatycznego wyglądu, dużych rozmiarów i atrakcyjnych, pierzastych liści. Palmy są również najlepsze do oczyszczania powietrza. Rośliny te mogą z łatwością wypełnić duże powierzchnie, zachowując minimalistyczny, nowoczesny wystrój wnętrza. Są łatwe w uprawie, jeśli zapewnisz im zwiększoną wilgotność i rozproszone światło.

Jak zaaranżować kwiaty do salonu?

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę ilość dostępnego światła, temperaturę, wilgotność powietrza i dostępną przestrzeń przy podejmowaniu decyzji o umieszczeniu roślin w salonie. Rośliny, które zdecydujesz się umieścić w salonie, należy podzielić na te, które lubią i mogą stać w pobliżu okna, oraz te, które rozwijają się w półcieniu. Rośliny o podobnych potrzebach można pogrupować, aby ułatwić ich pielęgnację. Najlepiej jest wybierać rośliny o różnych rozmiarach i układać je na wielu poziomach. W sklepach dostępne są różne kwietniki, które stoją pionowo. Pozwalają one wyeksponować rośliny i podkreślić styl wnętrza. Nie zapomnij o wiszących kwietnikach, które można zamontować pod sufitem lub na ścianie. Nie zajmują one miejsca na podłodze, a jeśli zostaną zawieszone w dużym oknie, pozwolą roślinom uzyskać maksymalną ilość światła.

Jakie kwiaty nadają się do małej przestrzeni mieszkalnej?

Jeśli ogranicza nas przestrzeń, warto kupić rośliny, które nie będą rosły zbyt szybko. Wspomniane wyżej zamiokulkasy, a także sansevieria czy zarośla spełnią ten warunek. Pnącza mogą osiągać duże rozmiary, ale wciąż zmieszczą się w wiszącym kwietniku lub na krawędzi półki. Epipremnum, scindapsus lub hojas mogą tolerować niższy poziom wilgotności i rosnąć w ciemniejszych miejscach. Będą się dobrze rozwijać nawet z dala od okien.

Artykuł gościnny

(function())();

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push();

Komentarze (0)

Zostaw komentarz