6 błędów przy urządzaniu domu

Udostępnij

Wystrój wnętrza może być trudny. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że po prostu dopasowujesz niektóre elementy i kolory do wspólnego tematu, ale chodzi o coś więcej. Istnieją pewne jasne i konkretne zasady projektowania wnętrz, których należy przestrzegać, a jeśli w końcu je przekroczysz, zapłacisz za to cenę. Przestrzeń może nie czuć się spójna, albo może nie uzyskać "profesjonalnego" wyglądu, którego szukasz. Jednak często sprowadza się to do prostych błędów, których można łatwo uniknąć. Przyjrzyjmy się niektórym błędom w projektowaniu wnętrz, których za wszelką cenę należy unikać.

Nie mając prawdziwego odniesienia

Jest to jedna z najbardziej podstawowych zasad w dekoracji wnętrz, a jednak tak wiele osób zupełnie o niej zapomina. Mówiąc wprost, punktem centralnym powinna być gwiazda pomieszczenia, a pierwszym elementem, który przyciąga uwagę. W każdym pomieszczeniu powinien znajdować się tylko jeden punkt centralny i ten punkt centralny powinien być podkreślony oświetleniem. Może to być nawet sama oprawa oświetleniowa.

Kilka przykładów świetnego punktu kontaktowego można znaleźć w Moleta Munro. Posiadają one szeroki wybór współczesnych opcji oświetlenia, które doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ich wyborem George'a Nelsona i Patera, jeśli szukasz inspiracji.

Nie wiedząc jak udekorować małe przestrzenie

Często mówi się, że przestrzeń jest ostatecznym luksusem, ale nie oznacza to, że mała przestrzeń nie może czuć się luksusowa. Nie chce się jednak używać ciemnych mebli, zwłaszcza dużych, nieporęcznych, ciemnych mebli. Dzieje się tak dlatego, że natychmiast sprawi, że każde pomieszczenie poczuje się jeszcze cieńsze i bardziej uciążliwe. Zamiast tego chcesz zaakcentować jasnymi kolorami i użyć lżejszych tkanin, takich jak len i bawełna. Chcesz też użyć kolorów odblaskowych.

Nie wybierając odpowiedniego dywanu

Dywan, który wybierzesz, też zrobi dużą różnicę. Ładny dywanik może służyć jako ciekawy punkt centralny i zbliżyć do siebie cały pokój. Najgorsze jednak, co możesz zrobić, to wybrać dywan, który jest za mały. Twój dywan powinien uziemić każdy element siedzący wokół niego i powiedzieć ludziom, że to właśnie tam jest impreza. Kiedy dywan jest za mały, kończy się to poczuciem rozłączenia i cały wygląd sali staje się tani.

Więc, jeśli to jest dla salonu, zapomnij o tych małych 4 na 6 dywanach. Spójrz na te 8 na 10 i więcej. Małe dywaniki najlepiej sprawdzają się przy wejściach, w kuchni lub obok łóżka.

Nieprawidłowe rozmieszczenie sztuki

Znalezienie ładnego dzieła sztuki to tylko jedna część. Musisz oddać obraz sprawiedliwie, wieszając go prawidłowo. Niestety, tony ludzi popełniają błąd, zawieszając ramę zbyt wysoko. Innym błędem jest montaż w sposób zbyt oczywisty.

Wiemy, że jesteś dumny ze swojego znaleziska, ale to nie znaczy, że nie wyglądałoby ono dobrze w korytarzu nad kredensem z kilkoma książkami i lampą wokół niego. Jeśli chodzi o wysokość, zacznij od poziomu oczu, a jeśli masz zamiar ją dopasować, przejście na niższą stronę jest zazwyczaj lepszym rozwiązaniem. Możesz również użyć odpinanych haków, aby sprawdzić właściwą wysokość.

Posiadanie tylko jednego źródła światła

Oświetlenie powinno odgrywać istotną rolę w każdym pomieszczeniu, a gdy korzystasz tylko z jednego źródła światła, może ono stać się bardzo trudne, zwłaszcza jeśli jest bezpośrednio nad głową. Lepszym rozwiązaniem byłoby połączenie oświetlenia na różne okazje. Upewnij się również, że maksymalnie wykorzystujesz światło naturalne. Jednym z prostych sposobów na to jest mądry wybór kolorów. Dla sypialni, chłodne tony jak skorupka jajka błękit, krem i szarość są wszystkie wielkimi wyborami gdy odbijają światło lepiej i pozwalają ciebie cieszyć się więcej ono.

Kupno stołu masywnego

To kolejny bardzo częsty błąd, który widzisz wszędzie. Ludzie mają tendencję do kładzenia dużego nacisku na swój stół kuchenny z jakiegoś powodu, gdy w wielu przypadkach jest to najmniej interesująca część pomieszczenia. Są też ludzie, którzy robią zakupy w oparciu o styl życia i wyobrażają sobie, że w każdą niedzielę robią wystawne bankietowe rzeczy. Jeśli zamierzasz kupić ten stół na 6-8 miejsc, upewnij się, że będziesz go używał, ponieważ liczy się każdy cal, zwłaszcza jeśli mieszkasz w ciasnym mieszkaniu. Ogromny stół po prostu zabierze Cię z pokoju, a także ograniczy Twoje możliwości.

To tylko niektóre z częstych błędów, które ludzie często popełniają dekorując swoje wnętrza. Jeśli uda Ci się trzymać z dala od nich, a przynajmniej uzyskać kilka porad przed rozpoczęciem, powinieneś być zadowolony z wyników końcowych.

Zobacz także: Minimalistyczny wystrój w domu

Komentarze (0)

Zostaw komentarz