Inteligentny dom Śląsk: Co warto wiedzieć?

Udostępnij

  • Inteligentny dom
25 sierpnia 2021 r. AUTOR: Robert Woźniak

Inteligentny dom Śląsk: Co warto wiedzieć?

Idea inteligentnego domu zyskuje na popularności we wszystkich regionach naszego kraju. Inteligentne domy stają się coraz popularniejsze również na Śląsku. Prawdopodobnie słyszałeś już o tej koncepcji, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, czy to w Katowicach, czy w Będzinie, Sosnowcu, czy Siemianowicach Śląskich.

Inteligentny dom: Bytom, Bielsko-Biała, Cieszyn, Gliwice, Mysłowice

Kto z nas nie chciałby żyć w otoczeniu, które jest bardziej komfortowe, bezpieczniejsze i pozwala zaoszczędzić więcej pieniędzy, a jednocześnie przyczynia się do ochrony środowiska? Inteligentny dom może pomóc osiągnąć wszystkie te cele. Inteligentny dom to budynek mieszkalny, który wykorzystuje najnowsze technologie i jest zgodny z konwencjami inteligentnego domu. Inwestycja ta przyniesie ogromną satysfakcję właścicielom domów. Inteligentne domy są zaprojektowane tak, aby nadążać za duchem czasu. Mogą zwiększać komfort codziennego życia, poprawiać bezpieczeństwo i generować znaczne oszczędności dla domowego budżetu. Rozwiązanie inteligentnego domu może mieć również pozytywny wpływ na środowisko, na przykład poprzez zmniejszenie zużycia wody lub energii elektrycznej. Wiele elementów inteligentnego domu jest dobrze znanych. Automatyczne rolety, automatyczne bramy czy systemy alarmowe i monitoringu to rozwiązania, które można znaleźć w wielu domach w całej Polsce, w tym na Śląsku. Koncepcja inteligentnego domu idzie o krok dalej, łącząc poszczególne elementy automatyki domowej w jeden połączony system.

Inteligentny dom Śląsk - przykłady funkcjonalności

We współczesnym świecie mamy do czynienia z mnóstwem urządzeń i sprzętów, które mają uczynić nasze życie łatwiejszym, przyjemniejszym lub prostszym. W rzeczywistości konieczność włączania, wyłączania i kontrolowania każdego urządzenia z osobna komplikuje życie, zamiast je uprzyjemniać. Problem ten rozwiązuje inteligentny dom, w którym automatyka domowa jest zintegrowana w jeden zintegrowany system. Jest on sterowany z jednego urządzenia głównego i urządzeń dodatkowych/wspierających. Dodatkowe urządzenia, takie jak smartfon lub tablet, mogą być używane do zdalnego sterowania poszczególnymi funkcjami inteligentnego domu. Wyobraźmy sobie dom, w którym oświetlenie jest dostosowywane do natężenia naturalnego światła w pomieszczeniu, temperatura jest kontrolowana na podstawie aktywności domowników i warunków pogodowych. Inteligentny ogród stale kontroluje poziom nawodnienia roślin i trawnika, a automatyczne rolety zamykają się co wieczór o wybranej przez nas porze. Funkcjonalności te w niczym nie ustępują nowoczesnym inteligentnym domom, które coraz częściej pojawiają się w naszych miastach. Warto wspomnieć, że wśród wielu praktycznych funkcji nowoczesnych inteligentnych domów znajdują się również te, które zwiększają bezpieczeństwo. Inteligentny dom może między innymi szybko reagować na niespodziewane zdarzenia. W sytuacji wykrycia gazu, automatyzacja procedur pozwala na zamknięcie zaworu gazowego i automatyczne zwiększenie wentylacji. Inteligentne domy mogą również chronić właścicieli domów przed włamaniami podczas ich nieobecności. Przykładowo, inteligentne oświetlenie symuluje obecność domowników.

Instalacja inteligentnego domu: Jaworzno, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik

Inteligentnym domem można sterować zarówno w domu, jak i poza nim. Specjalna aplikacja mobilna pozwala na sterowanie poszczególnymi funkcjonalnościami będąc na wakacjach lub w podróży służbowej. Ważne jest, aby poszczególne elementy inteligentnego domu zaplanować już na najwcześniejszym etapie budowy. Pozwoli nam to uniknąć niepotrzebnych kosztów, takich jak konieczność rozbudowy o dodatkowe funkcjonalności. Zaprojektowanie i wdrożenie poszczególnych elementów inteligentnego domu warto zlecić firmie z doświadczeniem. Bazując na swoich dotychczasowych doświadczeniach, zaproponuje ona optymalne rozwiązania dostosowane do konkretnego projektu budowlanego. Inwestycja w inteligentny dom to dobry pomysł w każdym mieście. Zabrze czy Żywiec, Tychy czy Zabrze - inteligentny dom to świetna inwestycja, z której będziesz zadowolony.

Udostępnij post innym

Robert Woźniak Inżynier automatyk

brak komentarzy Komentarz

Dodaj komentarz Anuluj odpowiadanieMuszę

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz