Oszczędzaj pieniądze i ciesz się komfortem dzięki ogrzewaniu, które myśli o Tobie

Udostępnij

System sterowania ogrzewaniem jest jednym z elementów, które SINUM wykorzystuje do nowoczesnego zarządzania domem. Dzięki niemu utrzymasz idealną temperaturę w pomieszczeniach przez cały rok, jednocześnie oszczędzając pieniądze. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym prezentujemy możliwości inteligentnego systemu sterowania ogrzewaniem.

Spis treści

  • Dlaczego warto zainwestować w system sterowania ogrzewaniem?
  • Niekontrolowane straty ciepła przez okna to już przeszłość
  • Produkty do kontroli ogrzewania w pomieszczeniach
  • PS-08 moduł 230
  • Siłowniki do ogrzewania grzejnikowego
  • Zarządzaj ogrzewaniem przez cały rok.

Dlaczego warto zainwestować w system kontroli ciepła?

Istnieje wiele czynników, ale należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych.

Każdego dnia idealna temperatura. System zapewni, że Twój dom będzie spokojnym azylem z pełnym komfortem termicznym, niezależnie od tego, czy pada deszcz, śnieg, wieje wiatr czy świeci słońce.

Dostosuj temperaturę do potrzeb domowników. W każdym pomieszczeniu można ustawić inną temperaturę w zależności od preferencji i codziennych czynności użytkownika. Temperaturę można dostosować do rytmu dnia, niezależnie od tego, czy się uczysz, śpisz, pracujesz czy odpoczywasz.

Różnicowanie temperatur w pomieszczeniach. Inteligentne systemy grzewcze pozwalają wybrać, kiedy i w którym pomieszczeniu temperatura wzrośnie lub spadnie. System dostosuje się wówczas do potrzeb każdego użytkownika, a także specyfiki każdego pomieszczenia.

Maksymalna wydajność. System został zaprojektowany z myślą o ogrzewaniu pomieszczeń, w których przebywają ludzie. System będzie zużywał mniej energii elektrycznej podczas wakacji, weekendów lub gdy domownicy pracują lub robią zakupy.

Pełna kontrola. Użytkownik może przeglądać wszystkie statystyki oraz kontrolować, analizować i zmieniać parametry pracy w czasie rzeczywistym. Pozwala to na dostosowanie systemu do własnych potrzeb.

Analizowanie i porównywanie parametrów pozwala:

  • Zwiększenie wydajności ogrzewania poprzez wprowadzenie korekt ustawień po dokładnym przeanalizowaniu parametrów.
  • Sprawdź stosunek między ustawioną temperaturą a aktualną temperaturą.
  • Analizuj wyniki każdego dnia, tygodnia lub miesiąca.

Możesz edytować wartości w każdym pomieszczeniu z osobna i ustawiać harmonogramy. System będzie wtedy pracował zgodnie z parametrami podanymi w określonych godzinach w ciągu dnia. Jest to świetne rozwiązanie zapewniające wygodę, oszczędność i komfort.

Niekontrolowane straty ciepła przez okna to już przeszłość

Jak zapewne wiesz, wentylacja to świetny sposób na wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów w domu. Wentylacja może powodować utratę dużej ilości ciepła, szczególnie w zimne dni. Inteligentne sterowanie ogrzewaniem w domu maksymalizuje wykorzystanie generowanego ciepła i chroni przed jego ucieczką podczas wentylacji. System automatycznie włączy ogrzewanie po zamknięciu okna i wyłączy je po otwarciu okna, aby oszczędzać energię. System wyłączy ogrzewanie bez Twojej interwencji i nie będziesz musiał ręcznie przekręcać zaworów grzejników. Czujnik C-2n wysyła informacje do panelu EH-01, gdy okno jest otwarte. Informacja ta jest następnie wykorzystywana do sterowania siłownikami elektrycznymi w strefie.

Produkty do sterowania ogrzewaniem w pomieszczeniach

Regulatory temperatury służą do kontroli, edycji i zarządzania temperaturą. Dostępne są samodzielne urządzenia (serie SINGLE i FRAME), a także kombinacje z przełącznikami oświetlenia, sterownikami rolet lub seriami podwójnymi.

Klasyczne szklane regulatory temperatury umożliwiają dokładny pomiar i edycję temperatury oraz wilgotności w pomieszczeniach, w których są zainstalowane. Niektóre modele mogą również mierzyć temperaturę podłogi. Modele te są łatwe w instalacji i bezprzewodowe. Posiadają wyświetlacz LCD z czasowym podświetleniem, co jest bardzo przydatne w ciemności, a także przyciski dotykowe.

Czujniki temperatury to świetny wybór dla inwestorów, którzy cenią sobie minimalizm. Czujniki można zamontować na ścianie. Funkcje obsługiwane przez poszczególne modele różnią się między sobą. Przykładowo czujnik C-8f dedykowany jest do pomiaru temperatury podłogi.

Seria DOUBLE oferuje nowy produkt: Regulatory, które są zintegrowane z włącznikami/wyłącznikami światła. Ten inteligentny zestaw sterowania może być używany do zarządzania zarówno ogrzewaniem, jak i oświetleniem. Do wyboru są modele z 1, 2, 3, 4 lub 6 włącznikami światła.

Sterownik z przełącznikiem roletowym. Model WZR02 umożliwia jednoczesne sterowanie ogrzewaniem i roletami zewnętrznymi. Jest to rozwiązanie 2 w 1, seria DOUBLE. Ułatwi utrzymanie komfortu cieplnego w pomieszczeniach.

Wszystkie wymienione sterowniki można bezprzewodowo podłączyć do centrali Sinum EH-01, która zbiera i analizuje dane z urządzeń i modułów oraz umożliwia sterowanie i zmianę stanu urządzeń.

PS-08 moduł 230

Jest to kolejny element systemu sterowania ogrzewaniem. Moduł PS-08 to urządzenie zarządzające ogrzewaniem podłogowym. Zawiera osiem siłowników termoelektrycznych. Może być również wykorzystywany do włączania innych urządzeń zasilanych napięciem 230V. W połączeniu z panelem EH-01 moduł ten stanie się kluczowym elementem inteligentnego ogrzewania domu. Po podłączeniu można sterować 8 przekaźnikami za pomocą aplikacji mobilnej lub przeglądarki. Można również ustawić harmonogramy pracy i zdalnie sterować całym systemem.

Siłowniki do ogrzewania grzejnikowego

Siłowniki grzejnikowe z zaworem, STT-869 i STT-868, również współpracują z panelami sterowania Sinum. Są to dedykowane rozwiązania do zarządzania ogrzewaniem w pomieszczeniach z zainstalowanymi grzejnikami. Siłowniki charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, cichą pracą i wydajnym działaniem. Komunikują się bezprzewodowo z urządzeniem nadrzędnym. Ich instalacja jest prosta i nie wymaga żadnych dodatkowych zmian. Inwestycja w siłowniki pozwoli na utrzymanie komfortu cieplnego w pomieszczeniach. To świetne rozwiązanie zarówno dla przestrzeni komercyjnych, jak i prywatnych, np. pokoi hotelowych.

Możesz zarządzać ogrzewaniem przez cały rok.

Nowoczesne urządzenia rozwiążą problem przegrzanych lub niedogrzanych pomieszczeń w Twoim domu, niezależnie od tego, czy korzystasz z grzejników, czy ogrzewania podłogowego. To najlepsze rozwiązanie na rynku. Skontaktuj się ze specjalistą online lub na żywo, aby uzyskać więcej informacji na temat systemu ogrzewania. Podczas spotkania dowiesz się więcej o systemie grzewczym, jego działaniu i dostępnych rozwiązaniach. Możesz również zapoznać się z przykładową prezentacją i zestawieniem. Możesz również otrzymać bezpłatną wycenę dostosowaną do Twojego budynku, układu lub istniejących instalacji. System nadaje się zarówno do nowych, jak i starszych budynków. Zapewni wygodę każdego dnia.

Więcej informacji o systemie Sinum można znaleźć na stronie www.sinum.eu.

Artykuł gościnny

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push();

Komentarze (0)

Zostaw komentarz