Jak zrobić regał na zabawki do pokoju dziecięcego lub sypialni?

Udostępnij

Liczba zabawek w pokojach dziecięcych rośnie w niewyobrażalnym tempie. Półki stają się zatłoczone nowymi gadżetami, utrudniając dzieciom zabawę lub komunikację w mieszkaniu. Jak zorganizować stajnię Augiasza przy ograniczonym budżecie? Możemy oddać część zabawek do najbliższego domu dziecka, a w pokojach naszych dzieci zbudować regał na zabawki dla tych, których potrzebujemy. Jak zrobić własny regał na zabawki? To wcale nie jest trudne!

Masz dość bałaganu w pokoju swojego dziecka? Ciągle potykasz się o porozrzucane klocki? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Regały na zabawki to rozwiązanie Twojego problemu. Dzięki nim w sypialni każdego dziecka zapanuje porządek. Porządek może zapanować w domu, w którym mieszkają dzieci. Funkcjonalny regał pozwoli na uporządkowanie i posegregowanie wszystkich rzeczy, co pozwoli na szybsze sprzątanie.

Spis treści

  • Regał na zabawki dla dzieci
  • Jak zrobić własny regał na zabawki?
  • Meble do pokoju dziecięcego
  • Regał na zabawki z pojemnikami
  • Regały na książki dla dziewczynek
  • Łóżko dla dziecka

Regał dla dzieci

Jeśli nie chcesz kupować w sklepach internetowych lub stacjonarnych, możesz łatwo zrobić własne meble. Jak zrobić regał na zabawki? Wystarczy pomysł, projekt i podstawowe umiejętności majsterkowania. Możesz wykorzystać dowolny nieużywany sprzęt leżący w domu. Rezultaty zadziwią ciebie, twoją rodzinę i przyjaciół.

Zacznij od rozejrzenia się po piwnicy w poszukiwaniu starej drewnianej składanej drabiny. Możesz ją przeszlifować, a następnie pomalować na swój ulubiony kolor. Po sklejeniu drabiny specjalnym klejem do drewna przycięte na wymiar deski, w kolejnych krokach, przez wiele lat będą służyć jako regał w pokoju dziecięcym. W takich sprawach ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Jak zrobić własny regał na zabawki?

W tej samej piwnicy można znaleźć nieoszlifowane drewniane skrzynki na owoce. Mogą one stanowić bardzo elegancki materiał na meble. Meble skrzyniowe można znaleźć nie tylko na balkonach i tarasach, ale także w dziecięcych sypialniach czy eleganckich salonach. Jeśli zaprojektujemy ciekawy układ, może to sprawić, że całość będzie wyglądać interesująco.

W pierwszej kolejności powinniśmy oczyścić i odnowić skrzynki, a następnie polakierować je i ozdobić, jeśli mamy takie życzenie. Następnie wiercimy kołki rozporowe w odpowiednich miejscach w ścianie, aby przymocować skrzynki. Aby wzmocnić konstrukcję, łączymy płaskie łączniki z tyłu i łączniki kątowe po bokach.

Meble do pokoju dziecięcego

Nawet mistrz stolarski nie byłby w stanie zbudować niektórych mebli za pomocą narzędzi dostępnych w domu. Znajdź starą szufladę (lub poszukaj jej w Internecie) w piwnicy i przytnij ją na wymiar. Następnie zamontuj ją na ścianach. Udekoruj ją i przemaluj na kolor pasujący do wystroju pokoju, aby uzyskać lepszy wygląd.

Możesz stworzyć schodkowe półki, układając szuflady szeregowo. Jeśli dziecko jest wystarczająco duże, możesz zachęcić je do majsterkowania. Maluch nauczy się także kilku cennych umiejętności. Regał na książki w sypialni dziecka to świetne miejsce na stworzenie jego własnej, prywatnej biblioteki.

Regał na zabawki z pojemnikami

Najbardziej praktyczne regały to te z wysuwanymi pojemnikami na zabawki. Pojemniki świetnie nadają się do chowania małych zabawek, ale mogą być również używane do przechowywania większych zabawek, takich jak lalki lub pluszaki.

Pojemniki są również przydatne dla starszych dzieci. Można w nich przechowywać zeszyty, książki i artykuły papiernicze lub wszystkie nieposortowane papiery. Półki z pojemnikami pozwalają utrzymać porządek w pokoju. W końcu schludny pokój poprawia koncentrację dzieci i ich sen.

Regały dla dziewczynek

Regał dla dziewczynki może zawierać półki z zabawkami o różnych konfiguracjach, pojemnościach i rozmiarach. Większość dziewczęcych sypialni jest zbyt mała, aby pomieścić domek dla lalek. Warto rozważyć zbudowanie własnego regału na zabawki w kształcie domku, który można wykorzystać w taki sam sposób, jak domek dla lalek ze sklepu z zabawkami. Taki regał to świetna dekoracja wnętrza.

Na regale zamontujemy prowadnice, które umożliwią nam wstawienie plastikowych pojemników, które można przesuwać. Nasze dziecko będzie zachwycone. Każda półka przeznaczona jest na pojemniki w wybranym przez dziecko kolorze. Dzięki temu po zabawie szybko zapamięta, gdzie powinny znajdować się zabawki. Kolorowy regał świetnie przyciąga wzrok do pokoju i jest zarówno estetyczny, jak i praktyczny.

Łóżko dziecięce

Nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności, aby wykonać inne meble do pokoju dziecka. Na przykład stary stolik nocny można przekształcić w kuchnię. Wystarczy przemalować stolik, a na blacie pojawią się palniki, a na drzwiczkach piekarnik. Z palety możemy też zrobić stolik do rysowania lub zabawy. Wystarczy przeszlifować, pomalować i zamontować kółka.

Z palety możemy też zrobić łóżko dla małego dziecka. Na palecie kładziemy materac, a następnie ustawiamy ją w dowolnym miejscu na ziemi. Łącząc dwie palety uzyskamy wyższe łóżko.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push();

Komentarze (0)

Zostaw komentarz