Najlepsze systemy inteligentnego domu: Wyjaśnione najważniejsze ekosystemy

Udostępnij

Konfiguracja inteligentnego domu jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej, ale wybór odpowiedniego systemu inteligentnego domu w celu ujednolicenia urządzeń i doprowadzenia do ich wspólnej rozmowy jest decyzją wartą poważnego rozważenia.

Zanim zaczniesz dokonywać zakupów, musisz dokonać właściwego wyboru co do tego, w jaki sposób zamierzasz zebrać cały ten sprzęt razem i masz kilka bardzo dobrych opcji do wyboru.

Google, Amazon i Apple są teraz głównymi graczami na arenie inteligentnego domu, dzięki inteligentnym głośnikom, ekosystemom i asystentom głosowym nie tylko ułatwiającym sterowanie podłączonymi inteligentnymi urządzeniami domowymi, ale także ułatwiającym automatyzację domu.

Jak wybrać inteligentny ekosystem domowy?

Dobrym miejscem na początek jest Twój ulubiony asystent cyfrowy: Amazon Alexa, Google Assistant i Siri z Apple mogą być używane jako centrum inteligentnego systemu domowego, tak, że jest to jeden sposób w. Alternatywnie, spójrz na niektóre z gadżetów inteligentnego domu, które myślisz o zakupie, i sprawdź, z którymi platformami współpracują.

Ekosystemy te będą miały decydujące znaczenie w łączeniu urządzeń, więc należy wziąć pod uwagę zarówno kompatybilność (ile urządzeń jest obsługiwanych przez każdy program), jak i zakres oferowanych funkcji (np. automatyczne planowanie).

Nie panikuj jednak, bo to nie jest jak iOS kontra Android, czy PC kontra Mac: wiele inteligentnych urządzeń domowych ładnie gra z wieloma systemami, więc niekoniecznie musisz wybierać system i trzymać się go przez resztę życia. Wystarczy zwrócić uwagę na naklejkę "działa z...." na pudełku smart home tech, który rozważasz, aby sprawdzić, czy będzie pasował do istniejącego ustawienia.

Niezależnie od tego, czy rozpoczynasz od zera, chcesz przełączać platformy, czy też budujesz swój obecny system, przeczytaj nasz przewodnik po największych i najlepszych inteligentnych ekosystemach domowych. Możesz również chcieć sprawdzić naszą listę najlepszych centrów inteligentnego domu w tym samym czasie.

Najlepsze inteligentne ekosystemy domowe

Amazon Alexa

Amazon's Alexa Digital Assistant pojawił się na oryginalnym głośniku Amazon Echo smart w 2014 roku i od tego czasu rozszerzył swoje skrzydła na mnóstwo głośników i innych urządzeń. Dostaniesz najlepsze doświadczenie Alexa jeśli używasz native Amazon Echo głośnik, ale Alexa teraz również pojawia się na wielu gadżetów bez etykiety Amazon, jak również.

Oprócz odpowiadania na pytania dotyczące pogody i harmonogramu, Alexa może również dotrzeć do różnych urządzeń inteligentnego domu, które posiadasz, i uzyskać je mówiąc do siebie - jeśli trzeba przełączyć wszystkie światła wyłączyć w jednym pokoju na raz, na przykład.

Apple HomeKit

HomeKit jest frameworkiem programowym wypiekanym bezpośrednio na urządzeniach Apple, a pomysł jest prosty - zamiast mieć na swoim smartfonie kilka różnych aplikacji dla smartfonów, które niekoniecznie synchronizują się ze sobą, HomeKit łączy je wszystkie razem, oferując sterowanie przodem i środkiem na Twoich urządzeniach.

Wszystko jest sterowane za pomocą aplikacji Home na urządzeniach z systemem iOS, iPadOS lub macOS i jak można się spodziewać, wszystko to działa również z Siri. Możesz albo uruchomić aplikację Home app, aby zmienić temperaturę inteligentnego termostatu lub wyłączyć inteligentne światło, albo po prostu poprosić Siri, aby zrobiła to za Ciebie.

Asystent Google

Odpowiedź Google's do Alexa wylądował z głośników Google Home w 2017 roku i, podobnie jak lider rynku Amazon, teraz rozszerza się poza urządzenia zbudowane w domu. Istnieje pięć głośników Google-made zasilanych przez asystenta na sprzedaż teraz: klasyczny Google Home, Nest Mini (poprzednio Home Mini), Google Home Max, Google Nest Hub (z 7-calowym wyświetlaczem) i Google Nest Hub Max (z 10-calowym wyświetlaczem).

Obserwujemy również wsparcie asystentów w przypadku głośników i wyświetlaczy innych producentów, w tym JBL, LG, Sony, Lenovo, Panasonic i Sonos. Podobnie jak w przypadku Alexa, istnieją dwa rodzaje urządzeń Google Assistant: te z wbudowanym asystentem, z którymi można rozmawiać (lista zawierająca smartfony i książki chromebooks), oraz te, które mogą być dowodzone przez niego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz