Oszczędzanie miejsca w małym domu

Udostępnij

Według ostatniego raportu Royal Institute of British Architects, najnowsze domy w tym kraju są najmniejsze w Europie Zachodniej. Średnia łączna powierzchnia starych i nowych nieruchomości w Wielkiej Brytanii wynosi 85m², podczas gdy sama powierzchnia nowych jest bliższa 76m². To wyraźny kontrast w stosunku do Holandii, gdzie nowe domy mają średnio 115,5 m².

Niezależnie od tego, czy jesteś dużą rodziną, która chce zmaksymalizować swoją nieruchomość, czy też ciasnym małżeństwem, które po prostu chce mieć trochę przestrzeni do oddychania, ucieszysz się wiedząc, że istnieje wiele rozwiązań. Poniżej przedstawiamy kilka technik oszczędzania miejsca, które można wykorzystać do przechowywania większej ilości rzeczy i swobodnego poruszania się.

Sprytne półki

Półki można postawić praktycznie wszędzie, co często prowadzi do niewykorzystanych możliwości.

Podczas gdy wiszące zasłony tak wysoko jak to możliwe mogą dodawać wizualną przestrzeń do pokoju, tam jest zazwyczaj wciąż luka jakaś lewa góra. To może być prawdopodobnie używany do półek. To samo jest prawdziwe dla wierzchołków spiżarni, as well as nieużywana narożna przestrzeń. Po prostu bierzemy krótki spojrzenie wokoło twój domu. Szanse są że ty znajdujesz przynajmniej jeden miejsce trzymać półkę na.

Grzejnik pionowy

Przed nami mroźna zima? Pionowy grzejnik może pomóc w utrzymaniu przytulności, nie zajmując przy tym praktycznie żadnej przestrzeni.

W rzeczywistości większość nowoczesnych urządzeń jest na tyle wąska, że można je porównać do lustra montowanego na ścianie. Są one również stylowe, wydajne i łatwe w montażu. Szeroką gamę grzejników pionowych można znaleźć na stronach internetowych takich jak justradiators.pl. Obecnie oferują one setki różnych stylów i konkurencyjnych cen, z bezpłatną dostawą na terenie Wielkiej Brytanii.

Ottomański stolik do kawy

Używany prawidłowo, otomański lub podobny mebel może zaoszczędzić sporo miejsca w salonie.

Na przykład, jeden z przechowywania wewnątrz może zmniejszyć bałagan i dać Ci miejsce do dyskretnego przechowywania rzeczy, które nie są często używane. Umieść tacę na górze i masz prowizoryczny stolik do kawy. Chuck rzut nad nim i twoja otomana jest teraz wygodne miejsce do siedzenia. Jeśli twoja jest wystarczająco wysoko nad ziemią, możesz wykorzystać również miejsce pod nią.

Meble zewnętrzne

Jeśli metoda otomańska jest bezużyteczna, warto przyjrzeć się przeniesieniu salonu na zewnątrz.

Może to uwolnić ogromną ilość miejsca, zwłaszcza jeśli w Twoim salonie znajduje się zazwyczaj kilka sof. Być może Twoje patio lub balkon mogą służyć jako przestrzeń do gromadzenia się gości? Wszystko czego potrzebujesz to dwa lub więcej odpowiednich krzeseł i mały stół. W słoneczne dni jest to tak proste jak wyciągnięcie kilku poduszek, a ty masz do dyspozycji wygodny salonik na świeżym powietrzu.

Składane stoły

Stoły, które można składać i układać w szafie, są szczególnie przydatne, jeśli masz dzieci.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wykonać pracę zdalną, czy też Twoje maluchy mają do wykonania własną pracę, korzystanie ze składanego stołu (a nawet krzesła) pomoże Ci stworzyć prowizoryczne biuro, nie zajmując na stałe żadnej ilości miejsca. Kiedy skończysz, możesz po prostu złożyć go i wykorzystać to miejsce na coś innego.

Obrus

Pewnie masz jakieś rzeczy, które można schować pod stołem. Jednak może to sprawić, że pokój będzie wyglądał na nieporządny. Prostym rozwiązaniem jest obłożenie stołu obrusem, aby ukryć wszystko pod nim.

Odgracanie

Jest to niewątpliwie jeden z najlepszych sposobów na oszczędność miejsca w każdym domu.

Większość ludzi posiada kilka rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebują, niektóre bardziej niż inne. Ale pozbycie się ich - bez względu na to, jak bardzo są bezużyteczne - jest trudne. Niektórzy wolą zabezpieczyć te rzeczy do samodzielnego przechowywania w Londynie. Poza oszczędzaniem miejsca, rozkręcanie daje też mniej sprzątania, mniej organizowania i mniej stresu. Tak, jeżeli rzecz no dodaje wartość twój życiu lub robić ciebie szczęśliwym, rozważa odpuszczać.

Sofa

Bez względu na to, czy jest kupiony czy zmontowany, kanapa może utrzymać całe wyposażenie salonu w porządku i poza zasięgiem wzroku.

Jest wiele sposobów, by to zrobić. Niektórzy po prostu przyklejają pantofle na bok podłokietnika i przesuwają pilota do telewizora, magazynek i cokolwiek innego, co pasuje do ich potrzeb. Oczywiście, są też bardziej eleganckie rozwiązania. Nie zamieni to Twojego mieszkania w stadion, ale liczy się każda oszczędność.

Sprytna umywalka

Czasami odrobina pomysłowego myślenia może ujawnić pewne zaskakujące możliwości.

Weźmy na przykład twój zlew. Zazwyczaj zajmują one sporą ilość miejsca w kuchni, więc sensowne byłoby znalezienie sposobu na skuteczniejsze jego wykorzystanie. Może to być np. deska do krojenia w linii z zlewozmywakiem, zapewniająca dodatkową przestrzeń do przygotowywania posiłków, gdy nie zmywasz naczyń.

Nieważne, jak małe, na pewno będzie więcej miejsca na poprawę w twoim domu. Musisz po prostu być kreatywny.

Zobacz także: Rozjaśnienie sypialni - poradnik

Komentarze (0)

Zostaw komentarz